Češi nevstoupili do turnaje vůbec dobře. V 11. minutě prohrávali už 0:2 a navíc zahodili střelu do prázdné brány. Při druhé polské trefě zaváhal gólman Žežulka, který se nechal přehodit, ale svou chybu vzápětí napravil, když jeho nákop na polskou bránu skončil v síti. Gólem na 1:2 tak odstartoval velký český obrat. Do přestávky totiž vyrovnal Balog po krásné akci Křemena. Těsně po zahájení druhé půle otočil na 3:2 Sita.

Polsko se ale nevzdalo a po povedené kombinaci dokázalo srovnat. Na gól Cichyho ale Češi našli odpověď deset minut před koncem. Klíma vystihl rozehrávku soupeře a nekompromisně zavěsil – 4:3. Minutu po vedoucí brance přišel národní tým o Situ, který byl vyloučen za souboj s polským soupeřem za údajný loket. Polští futsalisté tak dostali přesilovku. Tu sice nevyužili, ale krátce po ní využil rozehranou standardku k vyrovnání Cichy - 4:4.

Skvělý zápas pokračoval. Poláci kopali zajímavou standardku blízko Žežulkovy brány, vzali si dokonce time-out, ale nachystaný signál skvěle přečetl Křemen, získal balon, pelášil sám na bránu a potřetí v utkání poslal Česko do vedení - 5:4. Že se hrálo až do závěrečné sirény potvrzuje trefa Poláků těsně po zaznění klaksonu. Gól však správně dle pravidel futsalu neplatil a Češi zvládli vyhrát tento dramatický zápas.

Ohlas trenéra Martina Brůny: "Vstup do MS se nám výsledkově povedl a vítězství 5:4 ukázal, že tým tvořený z velké časti ročníky 2000 s vhodným doplněním zkušenějších hráčů, je schopný hrát i těžká utkání, na mezinárodní úrovni. Začátek jsme ovšem vůbec nezachytili a hráči neplnili základní taktické pokyny. Skóre 0:2 jsme však brankou Žežulky korigovali a poté začalo neskutečné drama. Po vyrovnání nám narostla křídla a ve druhém poločase jsme si vytvořili velké množství šancí, bohužel nekvalitní zakončení nám neumožnilo odskočit na dvě branky. Zásadní bod bylo neomluvitelné vyloučení Sity, který oslabil tým za loket soupeři, a i když jsme oslabení zvládli, stálo nás hodně sil. Ukázali jsme velkou odvahu a lví srdce, když v závěru utkání skvěle přečetl standardní situaci Polska Křemen, a sám při úniku rozhodl o našem vítězství. Honza Křemen byl naším nejlepším hráčem v tomto utkání a dovedl jako lídr národní tým k tak potřebným třem bodům v úvodním utkání. Za týmový výkon musím kluky pochválit, ale zápas nám také ukázal, jak jsme nedisciplinovaní a v dalších utkáních se musíme prezentovat výrazně lépe. Jsme spokojeni s výhrou, další věci si musíme vyříkat."

Česko – Polsko 5:4 (2:2)

Branky: 13. Žežulka, 15. Balog, 21. Sita, 30. Klíma, 37. Křemen – 5. Turkowyd, 11. Sendlewski, 28. Cichy, 34. Cichy.
Česko: Žežulka (Javorski) - Brázdil, Sznapka, Sita, Křemen, Blahuta, Klíma, Hromek, Balog, Nečas, Novák, Havrda, Šipka. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.