9. 3. 2018

Kvalifikační turnaj "Západ" o postup na Mistrovství ČR ve futsalu žen

Tento víkend vyvrcholí regionální ženské futsalové soutěže ve skupině "Západ" a tím i v celé ČR. Na pořadu budou mít Kvalifikační turnaj o postup do finále Mistrovství ČR.

Turnaj se koná v sobotu 10.3.2018 od 9:00 v hale Bios v Kladně. Bude zde odehráno deset kvalitních futsalových utkání, jejichž shlédnutí bude jistě stát za to. Předpokládaný konec turnaje je v 15:00.

Tohoto turnaje se zúčastní šest nejúspěšnějších celků ze základních soutěží ze skupiny Západ. Z Divize A to budou FCA Liberec  a SK Olympie Rakovník, z Pražského přeboru obhájce titulu Mistra ČR Slávia Sokol Vysočany a tým FCW Black Bridge, z Jihočeského Krajského přeboru to bude TJ Hradiště a z Plzeňského krajského přeboru Interobal Plzeň. Z těchto šesti týmů, které jsou vesměs účastníky loňského Mistrovství ČR v Plzni, ovšem postoupí do finálového turnaje MČR jen čtveřice nejlepších.

Tato čtveřice získá právo účasti na turnaji o Mistra ČR, který se bude konat v sobotu 16.června v Ostravě za účasti osmi týmů. Čtveřice postupujících ze skupiny Východ už je známá dva týdny. Postupujícími z kvalifikačního turnaje jsou v tomto pořadí - Nástěnky Brno, Tequilky Chlebíčov (dříve St.Ves - finalistky loňského MČR) a Tango Hodonín. Na čtveřici je doplní pořádající FC Baník Ostrava. Také všechny tyto týmy jsou účastníky MČR z loňského roku. Takže finálový turnaj bude letos ještě kvalitnější a doslova nabitější, než ten loňský. A na jeho sobotní předehru vás tímto co nejsrdečněji zveme!