6. 4. 2018

Liberec poprvé vybojoval pro západ druholigový Superpohár

Třetí ročník finále Superpoháru II. lig futsalu je již minulostí. Poprvé v historii vyhrál pohár celek ze západu. Liberec v pátek večer zvítězil na půdě VŠB-TU Ostrava vysoko 13:6.

První poločas byl hodně vyrovnaný. Liberec vždy o gól vedl, ale Ostrava dokázal srovnat. Po přestávce se domácí vysokoškoláci dostali do vedení 4:3, ale v rozmezí 24. až 28. minuty vstřelil Sen tři branky a udělal si důležitý náskok. V poslední desetiminutovce narostlo skóre na konečných 13:6 i díky nepovedené domácí power play a rychlým libereckým brejkům do otevřené obrany.

"Takový výsledek jsem nečekal," žasl kapitán Liberce Pavel Bína a pokračoval: "Jeli jsme si zápas užít. Bohužel jsme přijeli v omezeném počtu. První půle byla vyrovnaná, ale ve druhém poločase se výsledek zlomil. Začali jsme dávat góly. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ale debakl jsem nečekal."

Podle libereckého kapitána tak vysoký výsledek neodpovídal průběhu: "První poločas byl vyrovnaný, ale nedávali jsme góly. Alešovi Benkovi to tam nepadalo. Ve druhé jsme střeleckou smůlu zaslouženě prolomili." Vítězství ve finále Superpoháru II. lig řadí Bína v historii klubu poměrně vysoko. "Pořád si říkáme po každé sezoně, jak jsme dosáhli největšího úspěchu. Naše šestiletá historie není velká. Jde o fantastické vyvrcholení soutěže. V sobotu to oslavíme a budeme se chystat na první ligu," usmíval se futsalista ze severu Čech.

Podle Bíny jeho klub VARTA futsal ligu vezme: "Na devadesát devět procent ano. Náš prezident a mecenáš nám přislíbil, že se o finance postará. My už musíme dořešit zbylé věci. Kádr bychom posílit mohli, ale chceme ho držet ve stejném duchu se stejnými lidmi, kteří si první ligu vykopali."

FC VSK VŠB-TU Ostrava - FT Zlej Sen Liberec 6:13 (3:3)

Branky a nahrávky: 6. Černohorský (Půda), 16. Půda (Kundrátek), 19. Kotrla (Půda), 23. Půda (Kundrátek), 32. Půda (Pánek), 40. Černohorský (Janita) – 3. Soukup (Vogt), 12. Krasnický (Šisler), 18. Žoček (Beneš), 24. Krasnický (Šisler), 28. Bína (Němec), 28. Benek, 30. Šisler, 34. Šisler (Soukup), 34. Soukup (Krasnický), 35. Němec, 37. Šisler, 38. Soukup (Šisler), 39. Benek (Němec).
VŠB-TU Ostrava:
Zalacko (Kunc, Kodeš) – Schneider, Pánek, Kundrátek, Kapsa, Kotrla, Černohorský, Půda, Janita, Mikyska, Chalupa.
Zlej sen Liberec: Vogt – Bína, Vodička, Žoček, Šisler, Krasnický, Němec, Benek, Soukup.

 

Finále Superpoháru II. lig 2018 (6. 4. 2018)