19. 3. 2018

Liberec vyhrál druhou ligu západ. Rozlučku plánuje na Superpoháru v Ostravě

Futsalisté FT Zlej Sen Liberec vyhráli s předstihem druhou ligu západ. Nyní bude klub usilovně pracovat na tom, aby mohl od zaří nastupovat ve VARTA futsal lize. Ještě je však čeká 6. dubna finále Superpoháru II. lig futsalu v Ostravě. V rozhovoru jsme vyzpovídali kapitána Pavla Bínu.

Pavle, soutěž jste vyhráli s předstihem. Co podle tebe rozhodlo? V čem je vaše síla?
Rozhodujícím momentem bylo derby s Jabloncem, kde jsme, dle mého, odehráli nejlepší utkání soutěže. To nás nakoplo a v podstatě nyní držíme šňůru, tuším, třinácti vyhraných kol za sebou. Sílu vidím v týmovém pojetí hry. Nejsme žádní skvělí futsalisté, ale na hřišti makáme jeden za druhého a futsalové nedostatky nahrazujeme poctivostí.

Chystá se Liberec do nejvyšší soutěže? V jaké hale byste hráli?
Nyní před námi stojí hodně práce. První otázkou bude, zdali budou hráči ochotni futsalu obětovat více, než doposud. Dále budeme muset doplnit i funkcionářský tým, sehnat potřebné finance či založit mládežnické ročníky U17 a U19. Není toho málo, ale uděláme vše pro to, aby se liga v Liberci hrála. Pro všechny z nás by to bylo velké zadostiučinění. Přeci jen se taková možnost opakovat už v budoucnu nemusí.
Otázkou je samozřejmě i hala. Dostat se na Duklu, která je v majetku armády, není úplně jednoduché, ale také toto téma řešíme.

Jak vás podporují v regionu a ve městě? Jsou lidé a partneři futsalu nakloněni?
Partnery jsme doposud na každou soutěž sehnali a vždy si troufnu říci, že jsme měli oproti ostatním mužstvům v rámci druhé ligy nadstandard. Rozpočet na ligu je ale úplně o něčem jiném. Jak jsem říkal, shánění větší podpory ze strany partnerů bude jedním z témat nejbližšího období.

Jak se těšíte na premiérovou účast ve finále Superpoháru II. lig?
Oslava cestou z Chebu nebyla úplně plnohodnotná. (smích) Rozlučku se sezonou budeme chtít právě v Ostravě, kam plánujeme vypravit autobus nejen pro hráče, ale i přátele, fandy a rodinné příslušníky. Osobně se na to velice těším. Zápas budeme chtít, samozřejmě stejně jako soupeř, vyhrát, ale hrotit to nebudeme. Pojedeme si to užít!