22. 1. 2020

Liberecká děvčata vyhrála finále ŠkoFL 7

V úterý 21.1. 2020 se v městské hale v Heřmanově Městci uskutečnilo finále ŠkoFL7 v kategorii dívek za účasti rekordních osmi škol. V pozici favoritů do turnaje nastupovaly především hráčky Pardubic a Liberce. Pardubice zdobila po celý turnaj výborná obrana v čele s nejlepší brankářkou turnaje Denisou Kubatovou, která za celý turnaj neobdržela jediný gól ze hry.

Liberec naopak vynikal oku lahodící kombinační hrou a velmi týmovým projevem. Hodně podobný styl hry vyznával i Trutnov, a jak se postupem dne ukázalo, právě týmovost a kombinační hra byly vstupenkou do finále.

Zcela jiné pojetí měl tým Plzně, který se prezentoval obrovskou bojovností a spoléhal na umění a střeleckou mušku nejlepší hráčky a střelkyně Denisy Rancové. Ostatní týmy si svá malá vítězství zažily také. Stěbořice sice skončily na posledním místě, ale ve skupině porazily Kvasice 1:0 a především ve čtvrtfinále výrazně potrápily favorizovanou Plzeň - zápas skončil těsným výsledkem 2:3. Olbramovice sice v turnaji nebyly vůbec potentní v útoku, ale když v zápase o sedmé místo po remíze 0:0 úspěšně zvládly penaltový rozstřel. Šestý Přerov svého nejlepšího výsledku dosáhl ve skupině, když remizoval s Pardubicemi, navíc zažil i výhru proti Olbramovicím. Páté skončily Kvasice, jež si připsaly cenný skalp silného Trutnova a v zápase o páté místo porazily 2:1 Přerov.

Semifinálové duely měli zcela jiné scénáře. Zatímco Trutnov přejel Plzeň 5:0 po opravdu krásných futsalových akcích, druhé semifinále mezi Libercem a Pardubicemi se rozhodovalo až v šesté sérii penalt. Šťastnější byl Liberec.

V zápase o třetí místo si Pardubice svůj kalich hořkosti vypily až do dna. Tým, který za celý turnaj neobdržel jediný gól ze hry, prohrál 1:0 gólem z penalty po nešťastné ruce obránkyně.

Finále si hráčky Trutnova a Liberce opravdu zasloužily za nejvyspělejší herní projev, avšak ani kombinační hra a individuální dovednosti nedovedly žádný z týmů k vytouženému gólu. A tak zhruba padesát žáků místní školy, kteří přišli fandit, byli svědky vítězství Liberce 2:1 v penaltovém rozstřelu.

Ceny, medaile, poháry byli rozdány nejúspěšnějším hráčkám a týmům, a jak vítězové tak i ti méně úspěšní si odvezli krásný sportovní zážitek.


21.1.2020 od 9:00 do 15:00 v Heřmanově Městci, Jiráskova 916.

Skupiny:

SKUPINA A:
W7 - ZŠ Olbramovice
W3 - 4. ZŠ Plzeň
W15 - ZŠ Pardubice Ohrazenice
W9 - ZŠ Přerov
SKUPINA B:
W4 - ZŠ Jabloňova Liberec
W13 - ZŠ Kvasice
W5 - ZŠ Mládežnická Trutnov
W2 - ZŠ Stěbořice


ROZPIS ZÁPASŮ:

Skupiny

Olbramovice – Plzeň 0:7
Liberec – Kvasice 3:2
Trutnov – Stěbořice 2:0
Olbramovice – Pardubice  0:4
Liberec – Trutnov  1:0
Plzeň – Přerov  2:0
Kvasice – Stěbořice  0:1
Olbramovice – Přerov  0:1
Liberec – Stěbořice 2:0
Plzeň – Pardubice  0:0
Kvasice – Trutnov  2:1
Pardubice – Přerov  0:0

Čtvrtfinále

1A – 4B ... Plzeň – Stěbořice 3:2
2B – 3A ... Trutnov – Přerov 5:0
1B – 4A ... Liberec – Olbramovice 11:1
2A – 3B ... Pardubice – Kvasice 1:0

Semifinále

Plzeň – Trutnov 0:5
Liberec – Pardubice 0:0, pen. 3:2

O umístění

O 7. místo ... Stěbořoce – Olbramovice 0:0, pen. 1:2
O 5. místo ... Přerov – Kvasice 1:2
O 3. místo ... Plzeň – Pardubice 1:0
Finále ... Trutnov – Liberec 0:0, pen. 1:2


Autor: Václav Socher

Finále Školské futsalové ligy 7 dívek 2019/2020