5. 1. 2021

Liga se vrací na scénu v Edenu. Slavia hostí v úterý večer Helas

1. FUTSAL liga je zpět! Díky výjimce od hlavní hygieničky ČR se opět začne hrát. Prvním souboj obstará v úterý dosud stoprocentní Slavia Praha proti Helasu Brno. Dohrávka 5. kola začíná ve 20 hodin v Edenu.

Sešívaní odehráli jen tři soutěžní zápasy a všechny vyhráli. Naposledy se představili 28. září 2020, kdy porazili Žabinské Vlky Brno 7:1. Pak slávisté prodělali covid a dalšího souboje se dočkají až v úterý. Do hlavního města přijede Helas. Brňané nevstoupili do soutěžního ročníku dobře. Ze čtyř zápasů mají pouze tři body. V pondělí 5. října prohráli doma s Chrudimí 0:6 a pak se liga odmlčela.

Naposledy se oba celky utkaly 21. února v Brně, kde Pražané vyhráli 4:3. V Edenu se v minulém soutěžním ročníku také radovali domácí po výsledku 7:6.

David Filinger (trenér Slavie): „Čeká nás restart ligy, na který se všichni těšíme. Máme před sebou rychlý sled utkání, který může připomínat play off. Věřím, že to bude hráčům po tak dlouhé pauze naopak vyhovovat. Nevíme úplně přesně, co čekat od Helasu, zda přijede legenda klubu David Cupák, ale budeme připraveni na sestavu soupeře zareagovat změnami v taktice ještě před utkáním. Okolnosti jsou pro všechny stejné, není se na co vymlouvat, budeme chtít samozřejmě navázat na první tři vítězství a znovu vyhrát.“

Tomáš Galia (trenér Helasu): „Od posledního mistrovského utkání uplynula dlouhá doba, a tak jsem sám zvědavý, jaký to bude mít dopad na herní kvalitu samotného utkání. Do Edenu pojedeme s velkou chutí a cílem začít nový rok dobrým herním projevem a výsledkem. Vzhledem k náročnému programu, který nás v prvním týdnu čeká, rozložíme herní vytížení na více hráčů.“

____________________________________________
SK Slavia Praha - Helas Brno
ÚT 20:00 | SH Eden
živě YouTube