Lukáši, jak hodnotíte remízu 1:1 s Vietnamem. Soupeř se po utkání radoval, český tým ne.

My jsme chtěli zápas určitě vyhrát, nehráli jsme na remízu. Chtěli jsme rozhodnout nejlépe už v prvním poločase, ale to se nám nedařilo. Vietnamci bránili na své polovině a moc nás nenapadali, my jsme se do nich nemohli dostat. Vytvářeli jsme si střelecké pozice, ale chyběl nám v nich důraz, takže jsme se v zápase nedostali do vedení. Vietnam si šel za svým, jim bod stačil, proto se na konci radovali. Pro nás je to málo, i když postupujeme z druhého místa, což jsme měli za cíl.

Dobývali jste obranu a jak to někdy bývá, do vedení šel naopak soupeř. Jak vám v tu chvíli bylo?

Nebylo to nic příjemného. V první půli Vietnam nic moc neměl, ale po přestávce už se do nějakých těch okýnek a šancí dostával. Z toho pak šli do vedení, nic příjemného to nebylo, času moc nezbývalo. Naštěstí se povedlo rychle vyrovnat a zápas dospěl do remízy. My jsme se neradovali, ale znamená to pro nás postup, časem to doceníme.

Mířil jste při svém gólu na zadní pravou tyč, nebo jste to prostě prostřelil?

Já jsem přečetl jejich rozehrávku a měl jsem dobrou pozici, snažil jsem se to řešit silou, nechtěl jsem tam poslat nějakou placírku. Trefil jsem to naštěstí dobře.

Máte teď čtyři dny volna a pak půjdete na Španělsko, jaký ten zápas bude?

Před turnajem bychom to všemi deseti brali. Věděli jsme, že takovou skupinu máme, že je to na postup z druhého místa a pravděpodobně na Španěly. Tak to vyšlo. Budeme se snažit na to připravit lépe než na zápas s Vietnamem a třeba přepíšeme historii.