10. 5. 2018

Marek Kopecký: Budeme chtít akademiky porazit

Turnaj 4CUP v Hodoníně se blíží a hned v sobotu se v prvním utkání střetne české reprezentace do 21 let vedená Markem Kopeckým proti české akademické reprezentaci, jíž povede Martin Brůna. Před začátkem turnaje jsme vyzpovídali i trenéra Kopeckého.

Marku, ty jsi i v realizačním týmu akademiků. Jaké to bude hrát první zápas hodonínského turnaje proti svým?

Tenhle zápas povedu U21 a samozřejmě budu chtít po kuklách, aby utkání vyhráli a předvedli stoprocentní výkon. Je pravda, že během turnaje budu pendlovat mezi U21 a akademiky, ale nevidím v tom žádný problém a moc se na vzájemné měření českých reprezentací těším.

Může jednadvacítka pomýšlet na vítězství v turnaji nebo je hlavním favoritem českým tým akademiků?

Prioritou U21 není turnaj vyhrát. Bylo by to sice pěkné, ale máme mladý tým a favoritem turnaje určitě nebudeme. Spíše budu chtít, abychom navázali na dubnové soustředění v Kadani a ve hře byli vidět herní prvky, které jsme v Kadani nacvičovali a dokázali je do hry přenést. Akademici by papírově měli být favority turnaje. V nominaci je poměrně dost hráčů seniorske reprezentace a kvalita by se měla projevit. Ale vše se ukáže až v samotných zápasech a rozhodovat se bude na palubovce.

Z nominace vidím, že jsi kádr hodně omladil. Je tam několik hráčů z úspěšné devatenáctky. Co bylo důvodem?

Ano, tým je velmi mladý a perspektivní. Nominace hráčů z U19 není žádné překvapení. Už na Turnaji čtyř zemí v Maďarsku a dubnovém soustředění v Kadani bylo v nominaci pět hráčů U19. V tomto trendu chceme nadále pokračovat. Vzhledem blížící se kvalifikaci U19 je potřeba, aby kluci byli co nejvíce v zápřahu a nasbírali cenné zkušenosti.

Z nominace vypadl zpívající futsalista Dalibor Slepčík? Co se stalo? Má koncert nebo je zraněný?

Dalibor se omluvil z nominace z pracovních důvodů, kdy ho čeká koncert v Anglii.

V Hodoníně zakončí tým U21 sezonu nebo vás ještě něco čeká?

Pravděpodobně to bude pro U21 poslední akce sezony 2017/2018.

Nominace české U21
Informace k turnaji