17. 12. 2018

Marek Kopecký: Celý rok předvádíme kvalitní výkony

Trenér futsalové reprezentace do 21 let Marek Kopecký si může rok 2018 odškrtnout jako velice povedený. Nyní přichází bonus. Třešnička na dortu. Jeho svěřenci se popasují se silným Ruskem. I v těchto duelech chce Kopecký uspět.

Marku, pomalu můžeme bilancovat celý rok. Jaká byla dle vás jarní část a dvě druhá místa z Maďarska a Hodonína?

Celý rok U21 můžeme hodnotit velice pozitivně. V Maďarsku jsme neprohráli jediný zápas a skončili na druhém místě za domácím týmem, a to jen vinou horšího skóre. V Hodoníně jsme pokračovali ve velmi dobrých výkonech, kde jsme se utkali se zkušenějšími týmy. Ve všech zápasech jsme podali velice dobré výkony a předváděli atraktivní futsal. V září na turnaji čtyř v Nymburce jsme turnaj po pěti letech zaslouženě vyhráli, kdy jsme všechny zápasy zvládli za tři body.

Jak náročné je kluky udržet v kondici, i když sezona brzy skončí a vy pak máte další reprezentační akci v září?

Hráče není problém udržet v kondici, protože za sebou mají měsíc a půl přípravy v klubech. S kluky už pak jen řešíme herní systémy a různé detaily.

Paradoxně v září jste se ukázali skvěle. Vyhráli jste domácí turnaj v Nymburce. V čem byl hlavní rozdíl oproti jaru?

Myslím, že žádný rozdíl mezi jarem a podzimem není a podáváme po celý rok dobré a stabilní výkony. Naopak si myslím, že po herní stránce jsme v lednu v Maďarsku odehráli lepší turnaj než v září v Nymburce.

Nyní hrajete s Ruskem, se kterým česká jednadvacítka ještě nikdy nevyhrála. Povede se vám to letos?

Na závěr roku nás čeká nejtěžší prověrka. Rusové patří ve všech věkových kategoriích k nejlepším týmům světa a pro kluky je tenhle dvojzápas za odměnu. Bude to hrozně těžké, ale klukům věřím a budeme chtít v obou zápasech uspět a předvádět pohledný futsal. Uvidíme, co nám Rusové dovolí.

Povolal jste na oba zápasy to nejlepší, co současná věková kategorii nabízí?

Nechci říkat nejlepší, ale povolal jsem hráče s nejlepší formou.

V kterých hráčích vidíte největší potenciál a možnost, že se objeví v A týmu trenéra Neumanna?

Hráči jako Lukáš Křivánek, Ivan Šarközy, Honza Křemen se už v A týmu objevili a věřím, že se tam časem usadí natrvalo. Jakub Sznapka je pro mě jeden z nejzajímavějších hráčů, navíc pořád velmi mladý. Lukáš Němec i Michal Hůla podávají v brance kvalitní výkony a věřím, že časem také dostanou šanci. Můžou se ale objevit i jiní hráči, vše záleží jen na nich a na jejich pracovitosti.

Poslední akcí bylo soustředění v Kadani, které proběhlo na začátku prosince. Co bylo jeho náplní a jak jste s jeho průběhem spokojený?

Soustředění splnilo účel. Připravovali jsme se na dvojutkání s Ruskem, kdy jsme pilovali herní věci, které budeme chtít v zápasech praktikovat.

Co byste vzkázal fanouškům?

Chtěl bych všechny fanoušky futsalu pozvat do Kladna a Plzně, kde se s ruským týmem utkáme. Kluci budou potřebovat vaši podporu. Závěrem bych chtěl všem za tým U21 popřát krásné Vánoce a šťastný nový rok.