27. 10. 2018

Martin Brůna není spokojený s přístupem i výkonem hráčů

Trenér futsalové reprezentace do 19 let Martin Brůna zhodnotil první dva zápasy českého celku na Ostrava Cupu. Oba souboje jeho tým nezvládl a prohrál s Belgií 4:5 a Ukrajinou 1:4.

Utkání s Belgií jsme prohráli 4:5. Soupeř měl velmi individuálně zdatný tým, který měl k dispozici hráče, kteří snesli to nejvyšší měřítko evropského futsalu minimálně v kategorii U19. Belgie se prezentovala organizovaným, technickým a v individuálních vlastnostech vyspělým futsalem. Naši hráči neudrželi vedení 2:0 a do poločasu soupeř vyrovnal na 2:2.

Po přestávce byla Belgie opět aktivnější a na našich hráčích byla vidět nervozita po ztrátě vedení 2:0. I za stálé aktivity hostí jsme dokázali vyrovnat, avšak dvě hrubé chyby v obraně nás stáli zaslouženou remízu. V tomto utkání naše U19 nepotvrdila dobré výsledky z předešlých utkání a zápas s Belgií jsme ztratili v závěru utkání, kdy jsme po chybě Sity inkasovali na konečných 4:5.

„V utkání jsme nebyli lepším týmem a velmi nás poznamenala ztráta vedení 2:0. Po vyrovnání jsme tahali za kratší konec a naši hráči si musí uvědomit, že musí zapomenout na dobré výsledky z předešlé přípravy, ale pouze tvrdou prací jsme schopni se připravit a porvat se o postup na ME,“ zdůraznil trenér Martin Brůna.

Páteční utkání s Ukrajinou jsme prohráli 1:4. Do utkání jsme vstupovali s jediným cílem, a to odčinit smolnou prohru z úvodního utkání s Belgií. Hráči toto utkání nezvládli jak po herní, tak i taktické stránce. I když jsme dokázali reagovat na vedoucí branku Ukrajiny, v utkání se projevilo, že jsme se na tomto turnaji nesetkali s nejlepší formou a výkony jednotlivců jsou pod standardem turnajů, které jsme již absolvovali.  Za úvodní dvě utkání jsme nepředvedli vůbec nic, za co by si jednotliví hráči zasloužili v současné době nominaci na kvalifikaci o ME.

„Turnaj nám měl ukázat, jak jsme po třech měsících od poslední akce připraveni na konfrontaci s kvalitními týmy z Evropy. Bohužel realita je taková, že i když si někteří hráči myslí, že nominaci na kvalifikaci mají jistou a v některých nominacích je s nimi počítáno i pro reprezentační výběry U21, realita je taková, že v některých případech budeme hledat alternativy za jednotlivé hráče, a to i na důležitých postech v sestavě. Herní projev není dobrý a hráči by si měli uvědomit, že jejich nominace na možná životní turnaj není automatická, ale musí se o tuto poctu daleko více zasloužit než nyní v Ostravě,“ dodal Brůna.