13. 7. 2017

Martin Brůna povede reprezentaci do 19 let

České futsalové reprezentace do 19 a 21 let budou od sezony 2017/18 v obměněném složení.

„Na základě mé dohody s Davidem Fričem jsme se rozhodli ukončit jeho spolupráci u národních týmů. Jmenuji tedy nové realizační týmy jako do devatenácti, tak i do jednadvaceti let,“ prohlásil na Komisi futsalu šéftrenér českých reprezentací Tomáš Neumann.

Trenérem U21 zůstává Marek Kopecký, jeho asistenty budou Martin Brůna a Karel Kristen. Trenérem brankářů bude David Šimon a masérem je Slavomír Cirkl. „Doktora budeme řešit operativně,“ doplnil Neumann.

Trenérem U19 se stal nově Martin Brůna a jeho asistentem bude Marek Kopecký. Oby si tak vymění role oproti U21. „Těší mě lepší provázanost devatenáctky a jednadvacítky. Doktorem bude Lenka Šubčíková, která bude pomáhat i týmu do 21 let. Trenérem brankářů bude Vašek Kubíček. Maséra pro devatenáctku hledáme,“ vyjmenoval Neumann.

Oba realizační týmy mají mandát na jeden rok. „Pak vyhodnotíme jejich práci a případně uděláme změny.“

Neumann věří, že oba týmy budou fungovat. „Je z toho velká hromada výhod. Finančně ušetříme, ale bude tam i lepší vzájemná provázanost obou týmů. Navíc si trenéři rozumí futsalově i lidsky. Věřím, že vše bude klapat,“ dodal Tomáš Neumann.

David Frič trénoval českou U19 tři roky a za svou odvedenou práci si zaslouží poděkování!