6. 12. 2018

Max rozhodl loňské pohárové finále. Na Spartu umí

„Oba týmy uvidí skvělý futsal,“ je si jistý před finále Poháru FAČR ve futsalu chrudimský střelec Max, který si dobře pamatuje, jak svou trefou rozhodl loňské finále v Praze. Brazilec z ERA-PACKu budě opět klíčovou postavou. Proti Spartě se mu navíc střelecky hodně daří. Zápas se hraje v úterý od 18.10 hodin ve Zruči nad Sázavou, kde Sparta odehrála celý pohár.

Maxi, vám se proti Spartě daří. V každém utkání jí dáváte góly. Čím si to vysvětlujete? Je to váš oblíbený soupeř?

Ani jsem nevěděl, že se mi proti Spartě tolik střelecky daří. Snažím se hrát dobře pro tým a vždycky chci dát gól, ať je to jakýkoliv zápas. Je to moje práce. Čeká nás finále proti výbornému týmu, a pokud chceme vyhrát, musíme odvést kvalitní výkon.

V listopadu jste Spartu doma porazili těsně 3:2. Šlo o nejtěžší zápas proti Pražanům za poslední dobu?

Zápasy proti Spartě jsou vždycky těžké. Jsou jedním z favoritem na titul a mají výbornou formou. V posledním vzájemném utkání jsme neměli nejlepší den a nehráli jsme příliš dobře. Nakonec jsme ale získali tři body, a to pro nás bylo to nejdůležitější.

Jak je Chrudim připravena na finále? Doléčili jste šrámy po UEFA Futsal Champions League?

Všichni jsme zdraví a připraveni na finále. Po Lize mistrů jsme měli dvě hodné těžké zápasy právě se Spartou a semifinále poháru proti Uherskému Hradišti. Za listopad jsme odehráli osm nebo devět zápasů, ale nyní máme týden volno a můžeme trochu odpočívat a pořádně potrénovat. Uvidíme, co si připraví náš trenér. Musíme makat a připravit se na všechny možné situace.

Jak vzpomínáte na loňské finále, které jste vyhráli v Praze na Spartě těsně 2:1?

Samozřejmě si na zápas pamatuji. Bylo to pěkné utkání, které mi osobně vyšlo. Chvilku před koncem jsem po faulu kopal volný přímý kop a dal rozhodující gól na 2:1. Byl jsem za vstřelenou branku hodně šťastný.

Co bude podle vás klíčové pro zisk trofeje?

Těžká otázka. O vítězi rozhodne jediný zápas, oba týmy chtějí titul. Bude záležet na tom, kdo v daný den předvede nejlepší práci. Jedno ale vím určitě, fanoušci uvidí skvělý futsal, protože oba týmy hrají výborně.