12. 6. 2019

MČR žen se blíží. Nervozitu zatím nepociťujeme, hlásí plzeňský trenér

15. června se v Plzni uskuteční velké finále ženské futsalové ligy. Svěřenkyně Tomáše Štveráka jsou více než dva měsícě v tréninku. Na aktuální téma jsme se zeptali právě trenéra plzeňských dívek a důležité členky týmu, reprezentantky Jany Beštové.

Do MČR zbývá pár dní. Pociťujete už tu zdravou nervozitu?

Jana Beštová: Nervozita zatím spíše není. Spíš se těšíme a doufáme, že bude lepší výsledek, než v předešlé sezoně.
Tomáš Štverák: Nervozitu nepociťujeme. Podle mě přijde až ráno před prvním zápasem, ale až se začne, zase odezní. Spíš se už těšíme.

Myslíte si, že můžete být ještě lepší, než v základní části?

Jana Beštová: Určitě ano, máme dostatečně kvalitní a sehraný tým na to, abychom uhráli pro nás dobrý výsledek.
Tomáš Štverák: Mně stačí, když budeme stejní (tzn. první, smích). Ne, vážně bych byl rád, kdybychom dokázali navázat na základní část, hlavně herně.

Kdy jste opět začali trénovat?

Tomáš Štverák: Základní část nám skončila na konci února. Celý březen bylo volno a od prvního týdne v dubnu se připravujeme dvakrát týdně.

Jak probíhá příprava a co se snažíte vylepšit?

Jana Beštová: Snažíme se zlepšit spíše techniku a taktické věci. A hlavně pracujeme na tom, abychom se sjednotili s ostatníma čtyřkama, abychom byli jako jedna osoba.
Tomáš Štverák: Příprava probíhá standardně, žádné zásadní změny oproti tréninkům během základní části nejsou. Nemá smysl učit holky nějaké extra nové věci, akorát by se jim zamotala hlava.

Kolik hráček bude pro závěrečný turnaj k dispozici?

Tomáš Štverák: Počítám že nominace bude 12 hráček + 2 brankářky. Některé holky se tudíž bohužel do této nominace nevejdou.

Kdo pro vás bude v červnu největší soupeř?

Jana Beštová: Já si myslím, že nejvíc bude asi zlobit Brno, kde mají výbornou první čtyřku. Možná i Liberec, který nám trochu šlape na paty.
Tomáš Štverák: Každý tým na MČR má svoji kvalitu. Máme ve skupině loňského mistra Chlebičov a Českou Lípu, kterou známe víc než dobře. Tyhle dva zápasy potřebujeme zvládnout.

Během sezony se několik z vás /několik tvých svěřenkyň dostalo do reprezentace České republiky. Čím to je?

Jana Beštová: Může to být určitě kvalitou tréninků, protože všechny holky, které se tam dostaly, tak hodně zapracovaly na svých slabinách. Možná, že nás tam z Plzně může být i více, protože tu máme hodně kvalitních hráček.
Tomáš Štverák: Za tohle jsem moc rád a jako trenér jsem na holky pyšný. Je to odraz toho, jak k futsalu přistupují a kolik času a energie tomu dávají. Máme tréninky v týdnu pozdě večer, kdy už mají za sebou práci (školu) i tréninky na fotbale a tohle je pro ně velká odměna. Navíc je to motivace i pro ostatní, které ten potenciál také mají.

Jak myslíte, že MČR dopadne?

Jana Beštová: Určitě chceme doma vyhrát a ukázat, že jsme dobrý, že jsme prostě nejlepší!
Tomáš Štverák: Těžko říct. Z pohledu našeho týmu bychom si přáli nějakou medaili na krk. Když postoupíme ze skupiny, bude ta šance veliká. Také doufám, že nás přijdou podpořit fanoušci a využijeme domácího prostředí!

zdroj: futsalplzen.cz