5. 10. 2021

Mělník ani Chrudim ještě neztratily bod. Ligu vedou Teplice

Pátým kolem pokračovala 1. Futsal liga a patřilo střelcům. Těm kraluje mělnický matador Josef Gabčo. Na čele neúplné tabulky se usadil severočeský Svarog.

Futsalisté Chrudimi vyhlásili útok na patnáctý titul a v cestě na vrchol smetli v pátek pražskou Slavii 6:0. Hattrick vstřelil Pavel Drozd. „Upřímně, s takto dobrým výsledkem jsem já osobně nepočítal, protože první týden po návratu z reprezentaci byl docela šok,“ usmíval autor tří branek do sítě Slavie. „Chvíli trvalo, než jsme si na sebe zase zvykli. První poločas jsme zvládli hodně dobře v koncovce a bylo takřka rozhodnuto. Po pauze jsme si výsledek již jenom hlídali.”

Velký střelecký výkon předvedl mělnický Josef Gabčo. Rapidu nastřílel pět branek z celkových osmi svého týmu. „Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou. I přesto, že na našem výkonu byla znát měsíční herní přestávka, tak jsme soupeře přehrávali, byli jsme velmi aktivní v napadání a tím soupeře nutili k chybám,“ radoval se kouč Mělníka Jakub Němec. Jeho Olympik ještě letos společně s Chrudimí neztratil ani bod.

Ligu však vedou Teplice, které mají o jedno utkání více. V jejich dresu řádil čtyřgólový Adriano, jenž řídil výhru 8:3 na hřišti posledních Žabinských Vlků. Mistrovská Plzeň zvládla utkání v Liberci. Domácí Severočeši prohráli po sympatickém výkonu 1:4. „Myslím si, že to byl dobrý zápas a že se divákům musel líbit. Jsem spokojený s nasazením a jak do toho kluci vlétli,“ řekl trenér FTZS Karel Vrabec.

Páté kolo se dohrálo v neděli a pondělí. Dynamo doma prohrálo s Českou Lípou. „Z jihu Čech se vracíme s dobrým pocitem z dobře odvedené práce. Soupeř byl sice oslabený o své opory, ale i přesto měl svou velkou kvalitu,“ sdělil trenér Démonů Karel Kruliš. V pondělí pak Sparta porazila brněnský Helas po hattricku Křivánka a Angellota 6:2.

Foto: Dana Šubová