9. 9. 2021

Michal Seidler: Aklimatizaci máme za sebou. Chystáme se na Panamu

Česká futsalová reprezentace už absolvovala ve čtvrtek dva tréninky v tréninkové hale litevské Klaipédy. Po úvodním dni jsme vyzpovídali střelce českého mužstva Michala Seidlera.

Michale, jaká byla cesta do Litvy a jak proběhla aklimatizace?

Cesta do Litvy byla trochu zdlouhavá, protože jsme dohromady byli na cestě dvanáct hodin. Nebylo to nic příjemného, ale zvládlo se to. Jsme tady, aklimatizovali jsme se úplně v pohodě. Měli jsme ve čtvrtek první dva tréninky a připravujeme se na první zápas.

Co očekáváte od Panamy? Od soupeře, se kterým český tým nikdy nehrál?

Co jsem se bavil s kluky ze Slovenska, kteří s nimi hráli, tak mi říkali, že jsou na tom velmi dobře technicky, jsou i fyzicky dobře připravení. Určitě to nebude procházka růžovým sadem a budeme muset makat, bojovat a vyhrát první zápas.

Jak důležité to bude, aby i vám osobně s ohledem na další pokračování turnaje ten zápas vyšel?

Myslím si, že první zápas rozhodne o tom, zda postoupíme dál ze skupiny nebo ne. Víc se k tomu říct nedá.

Bude i klíčové si nastavit hlavy směrem k zápasu s Brazílií?

Určitě se nám bude hrát lépe po vítězství. Když první zápas zvládneme, tak můžeme jít na Brazílii s čistou hlavou s tím, že můžeme překvapit. Pokud by se to nedej Bože nepovedlo, tak by se do toho nešlo příjemně a mysleli bychom na poslední zápas s Vietnamem.

První zápas vás čeká v pondělí, co do té doby budete trénovat a pilovat?

Určitě budeme trénovat hodně power play a další herní situace, standardky, rohy i auty, to je naše síla, kterou musíme v zápasech proti Panamě a Vietnamu využít.