22. 11. 2021

Mimořádné rozhodnutí VV: Futsalové soutěže pokračují za jasně stanovených podmínek

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR se sešel distančně mimořádně v pondělí odpoledne, aby reagoval na protiepidemická opatření Vlády ČR, která se týkají pořádání a účasti na sportovních akcích.

Vláda v demisi od pondělí 22. listopadu 2021 zpřísnila opatření pro konání sportovních událostí. Pro konání futsalových zápasů už bude sloužit jako potvrzení o bezinfekčnosti pouze následující:

 • dokončené očkování;
 • potvrzení o prodělání nemoci do 180 dní;
 • nedokončené očkování + PCR test, který nesmí být starší více než 7 dní;
 • potvrzení kontraindikace očkování + PCR test, který nesmí být starší více než 7 dní;
 • děti 12-18 let PCR test, který nesmí být starší více jak 7 dní.

Výše uvedená nařízení platí také pro diváky, kteří musí být nejméně 2 metry od hrací plochy. Děti do 12 let se neprokazují žádným potvrzením.

Na profesionální sportovce je nahlíženo stejně jako na zaměstnance nebo OSVČ. Musí se tedy testovat, ale není nezbytně nutné prokazovat se očkováním nebo proděláním nemoci.  

Výkonný výbor SFČR připravil ve svém rozhodnutí několik variant. Využít je mohou členské kluby, které své hráče teprve budou očkovat nebo kluby, jejichž hráči očkování striktně odmítají.

Co vyplývá z rozhodnutí VV SFČR?

 • Jakýkoliv klub SFČR může kvůli nemožnosti splnit protiepidemické opatření odstoupit ze své soutěže beztrestně, pokud tak učiní nejpozději 72 hodin před svým zápasem. Učinit tak může nejpozději do 31. prosince 2021.
 • Každý tým 1. Futsal ligy, 2. Futsal ligy východ a západ, Juniorské ligy futsalu, Dorostenecké ligy futsalu a 1. Futsal ligy žen může ohlásit neodehrání zápasu z důvodu epidemiologických opatření. Pokud tak učiní do 72 hodin před výkopem, utkání bude pouze kontumováno 0:5, bez následného trestu.
 • Úterní televizní zápas Česká Lípa – Liberec a středeční semifinálové zápasy Poháru SFČR nelze odložit.
 • Kluby 1. Futsal ligy a 2. Futsal ligy východ a západ mohou do středy 24. listopadu 2021 bezplatně odložit své utkání, které mají odehrát do 28. listopadu 2021, z důvodů využití časového prostoru pro splnění povinností a nařízené Ministerstva zdravotnictví ČR.
 • Juniorská i Dorostenecká liga futsalu pokračují o víkendu svým 3. kolem.
 • První kolo 1. Futsal ligy žen, které se mělo hrát tento víkend, je odloženo.
 • Zápasy nižších soutěží – divize, kraje, okresy – se odehrají na základě rozhodnutí příslušného řídícího orgánu.
 • Mistrovství ČR Veteránského futsalu se poslední listopadovou sobotu neuskuteční. Je přeloženo do roku 2022.

Kompletní a detailní rozhodnutí VV SFČR najdete přiložené na konci tohoto článku.

V nejbližších dnech Sekretariát SFČR rozešle klubům 1. a 2. Futsal ligy upřesňující informace týkající se pracovních pozic a zástupců médií během utkání.

„Děkuji všem kolegům z Výkonného výboru SFČR za spolupráci při tvorbě tohoto rozhodnutí. Jeho smyslem je dát prostor všem názorovým proudům. Ti, co jsou očkování, jsou v pohodě. Prostor dostaly i kluby, které se teprve očkovat chystají. A v neposlední řadě je zde varianta také pro lidi, kteří nemohou být očkovaní ze zdravotních důvodů, či odpůrce a odmítače očkování. Nikoho samozřejmě nemůžeme nutit, nicméně doporučuje všem, pokud mohou, aby se nechali očkovat. Je to evidentně jediná cesta, jak z toho všeho ven,“ sdělil předseda VV SFČR Otakar Mestek.

Dokument

22. 11. 2021

COVID OPATŘENÍ, VV SFČR 22-11-2021