6. 2. 2022

Mistrem Juniorské ligy futsalu je Liberec. Těsně porazil Chomutov

Závěrečný turnaj Final Four Juniorské ligy futsalu byl rozehrán v sobotu dopoledne v Edenu. Semifinálové zápasy vyhrál Liberec nad domácí Slavií a Chomutov, který předčil Chrudim. Bronz nakonec vybojovali sešívaní. Zlato putuje do Liberce a stříbro do Chomutova.

Reportáž z Final Four Juniorské a Dorostenecké ligy

| Semifinále
SK Slavia Praha - FTZS Liberec 2:3pp (0:0)

Branky: 30. Trajhan (Sita), 35. Habart (Plíšek) - 30. Ježek, 37. Polyák (Jerasov), 50. Ježek (Jerasov).

Hned první semifinále nabídlo neskutečné futsalové drama do posledních vteřin. Na první gól se čekalo až do 30. minuty a branka libereckého Ježka určitě obletí svět. Jeho odkop z vlastního brankoviště totiž překvapil slávistického gólmana a skončil v šibenici. Slavia ale odpověděla hned po rozehrávce, kdy pěknou kombinaci zakončil do odkryté brány Trajhan. Pět minut před koncem sešívaní zápas otočili po trefě Habarta, jenže zápas poslal do prodloužení při power play Polyák. Rozhodnutí zápasu přišlo až v poslední minutě druhého prodloužení, kdy si Ježkovu slabou střelu srazil nešťastně do vlastní branky domácí brankář. 

| Semifinále
FC Baník Chomutov - FK Chrudim 6:3 (4:2)

Branky: 3. Doleček, 7. Klíč (Jelínek), 9. Jelínek (Doleček), 20. Kibal, 24. Doleček, 39. Doleček (Gedeon) - 12. Jarkovský (Hrnčíř), 15. Krotil (Jarkovský), 22. Hajník (Krotil). 

Od začátku druhého semifinále si Chomutov udržoval náskok. Vedl dokonce 3:0, ale Chrudimi se podařilo snížit na 2:3. Ve 20. minutě se ale trefil chomutovský Kibal a Baník vedl po první půli 4:2. Po přestávce snížil Hajník znovu na rozdíl jedné branky, ale pak už se radovali jen Severočeši. Střelec Doleček dokonce zkompletovat hattrick.

I Zápas o 3. místo
SK Slavia Praha - FK Chrudim 2:0 (0:0)
Branky: 27. Pytlíček (Habart), 32. Trojan (Trajhan).

Souboj o bronz příliš branek nepřinesl. Střelecké konto se otevřelo až po přestávce. Jako první se radoval slávista Pytlíček. Pět minut po něm zvýšil na 2:0 Trojan. Slavia tak po vítězství v základní části skončila nakonec třetí. 

| Finále
FTZS Liberec - FC Baník Chomutov 4:3 (3:1)
Branky: 4. Zvěřina (Ježek), 4. vlastní, 8. Polyák (Janouš), 37. Vik (Janouš) - 19. Jelínek (Doleček), 21. Doleček (Jelínek), 31. Doleček (Kibal). 

Do finále vstoupili mnohem lépe Severočeši. Ve 4. minutě vedli 2:0 a v 8. minutě zvýšil už Polyák na 3:0. Po vlažném začátku se Chomutov probudil těsně před přestávkou, kdy snížil Jelínek na 1:3. Po přestávce Baník dokonce vyrovnal. Dvěma góly se o to postaral Doleček. Zápas nakonec rozhodla 37. minuta, kdy chomutovského gólmana překonal liberecký Vik a vystřelil svému týmu titul.

Rozhovor s Alešem Benekem (FTZS Liberec)

Rozhovor s Danyilem Dolečkem (FC Baník Chomutov)

Rozhovor s brankářem Dmitrijem Jerasovem (FTZS Liberec)

FTZS Liberec U19 - Mistr 2022

Nejlepší hráč Final Four: Filip Gedeon (FC Baník Chomutov).
Nejlepší brankář Final Four: Dmitrij Jerasov (FTZS Liberec).
Nejlepší střelec sezony: Danyil Doleček (FC Baník Chomutov).