Loňské mistrovství ČR hostila Ostrava, letos se přesouvá do Brna, kde si ho pod svá křídla vzali futsalisté z Dětskýfutsal.cz. Partnerem žákovského futsalu se stala firma Market Sport, díky níž se každý účastník MČR může těšit na památeční triko.
Na Mistrovství ČR Ligy starších a mladších žáků futsalu 2023 v moravské metropoli nebude chybět ani nejslavnější brněnský futsalista David Cupák: "Moc mě potěšilo, když jsme byl osloven, abych se stal patronem takovéto skvělé akce. Těším se na samotný turnaj, který se uskuteční v Brně a všem hráčům a trenérům přeji, ať předvedou co nejlepší výkony, na které se moc těším a věřím, že v řadách hráčů, kteří se na MČR představí, uvidíme nové Seidlery, Rešetáry, Vahaly apod. Rád bych touto cestou pozval diváky a rodiče, aby se došli podívat na tuto skvělou akci a pomohli tak svými hlasivkami svému favoritovi k vítězství."
Ještě pár dní třiatřicetiletý David Cupák odehrál za českou reprezentaci 81 utkání a vstřelil 34 gólů. Už jen 28 branek mu chybí ke vstupu do prestižního střeleckého Klubu 250.
Rozlosování MČR | čtvrtek 25. května ve 13:00 h.
Účastníci MČR Ligy starších žáků futsalu 2023
- FC Baník Chomutov
- FK Tachov
- Futsal Club Ostrava
- FK Hvězda Cheb
- Orel Řečkovice
- TJ Sokol Brtnice
- ČAFC Praha
- FC Rokycany
- FK Neštěmice
- FK Šumperk
- Futsal Club Ostrava
- FK Hvězda Cheb
- Orel Řečkovice
Hraje se systémem každý s každým 20 minut hrubého času.
Historie vítězů
Liga starších žáků futsalu: Futsal Club Ostrava (2022), SK Interobal Plzeň (2021), FC Cheb (2020).
Liga mladších žáků futsalu: FK Hvězda Cheb (2022), FK Aš (2021), TJ Přeštice (2020).