4. 12. 2019

Na "čerty" televizní zápas poprvé z Českých Budějovic

Svátek futsalu v Českých Budějovicích! Ve čtvrtek večer hostí Dynamo PCO ve sportovní hale Stromovka Olympik Mělník. Zápas od 20.15 hodin vysílá ČT Sport.

Pro Českobudějovické jde o první futsalový TV přenos a zrovna v takto důležitém zápase. Vždyť Mělník je se třemi body předoslední a musí na půdě nováčka vyhrát. Dynamo má devět bodů a další výhrou by bylo blíž k záchraně i blíž k play off. To bude náboj!

Ohlasy aktérů

Petr Benát, hráč SK Dynamo PCO České Budějovice: "V dalším domácím utkání hostíme SK Olympik Mělník, tedy tým, s jehož rezervním mužstvem jsme ve druhé lize odehráli dvě poměrně vyrovnaná utkání. Naprosto respektujeme sílu soupeře, nicméně po poslední domácí prohře s favorizovanou Chrudimí, chceme před vlastními fanoušky zase naplno bodovat!”

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Věřím, že se nám podaří navázat na minulé televizní utkání a opět zvítězit. Potřebujeme se přiblížit týmům nad námi. Českým Budějovicím se však jako nováčkovi celkem daří, zejména v domácím prostředí jsou velmi nebezpeční. Očekávám pro diváky zajímavý a vyrovnaný zápas, který budeme chtít zístkat pro sebe."

Zajímavosti

- Dynamo hrálo letos doma čtyřikrát a třikrát vyhrálo
- v týmu Českých Budějovic najdete exligové ikony jako je Petr Benát, Roman Lengyel, David Radouch, Jiří Hrbáč či Martin Jasanký
- David Radouch vstřelil za Dynamo v letošní sezoně 13 branek a je společně s Michalem Seidlerem šestým nejlepším střelcem soutěže!
- s Olympikem přijede na jih Čech i reprezentant Jiří Vokoun
- Mělník vyhrál poprvé v této sezoně až 15. listopadu 2019, paradoxně v posledním TV zápase na palubovce Vysokého Mýta
- Dynamo se v soutěžním zápase utkalo pouze s B týmem Olympiku
- nejproduktivnějším hráčem Středočechů je třináctibodový Josef Gabčo, nejlepším střelcem pak Jiří Vokoun (9)