19. 6. 2017

Na Dobrušském poháru se letos poprvé představí prvoligový tým

Dobrušský pohár ve futsalu  –  to je v dnešním futsalovém světě již známý pojem. Svůj první zápis do kroniky uskutečnil již v roce 1989, kdy se členové klubu FC Santus Dobruška rozhodli uspořádat, v tehdejší době ojedinělý, futsalový turnaj.

O té doby uplynulo již mnoho let a Dobrušský pohár se každým rokem posouvá o něco výše. Letošní Dobrušský pohár ve futsalu se uskuteční 15. a 16. července v Dobrušce na Městském stadionu Václava Šperla na celkem 11 hřištích (7x travnatý povrch, 4x umělý povrch). Turnaj odstartuje v sobotu ráno a to dopoledními základními skupinami mužů a Turnajem veteránů. Pokračovat bude odpoledními základními skupinami mužů a Turnajem žen, který vyvrcholí v sobotu v podvečer. Naváže na něj již tradiční taneční zábava letos s kapelou Rocksorry.

V neděli ráno budou pokračovat postupové skupiny mužů, na které po poledni naváže klasické play off. Kapacita v jednotlivých turnajích je pro letošní rok stanovena následovně: Turnaj mužů 60 mužstev, Turnaj žen 10 mužstev a Turnaj veteránů (nad 40 let) až 15 mužstev. Při naplnění se tedy letos můžeme dočkat rekordu v počtu zúčastněných mužstev. Pravidla jsou futsalová, upravená je pouze délka zápasů (2x 12minut) a čas se nestopuje.

Letos poprvé se na turnaji představí prvoligový tým. AC Gamaspol Jeseník je pětinásobným vítězem Dobrušského poháru a držitelem několika rekordů. I toto léto se budou pokoušet o další rekord, který má v držení tým Kanárci Bohuslavice. Ti v devadesátých letech vyhráli DoPo třikrát po sobě. Vítěz posledních dvou ročníků Gamaspol může tento rekord vyrovnat. Pokoušet se o něj ale bude už podruhé v historii. V roce 2006 se to Gamaspolu nepovedlo, o třetí výhru v řadě na DoPo je připravil pořádající tým FC Santus Dobruška.    

Pokud se chcete zúčastnit bojů o Dobrušský pohár, vyplňte přihlášku na našem webu www.dobrusskypohar.cz. Na našich stránkách naleznete i další důležité informace týkající se letošního ročníku, ale například i celou historii DoPo.