6. 10. 2021

Na úvod slaví výhru Karlovka a ČVUT

Úterní večer přinesl historicky první zápasy Univerzitní futsalové ligy. Ty se odehrály v pražské skupině, kde si nejprve brankou v závěru připsala těsné vítězství Univerzita Karlova, která porazila VŠE těsně 4:3. Hrací den poté dovršili akademičtí mistři z ČVUT, kteří deklasovali VŠZ vysoko 7:1.

Úvodní zápas mezi VŠE a UK začal zostra, když prvních šest minut přineslo hned čtyři branky a hráči z „Ekonomky“ šli do vedení 3:1. Do konce první půle zvládli hosté vyrovnat a druhý poločas přinesl značné napětí. Nakonec ho rozhodla jediná branka ze 42. minuty, o kterou se postaral Hucek. Po těsném závěru tedy míří první body na Karlovku, kterou čeká v příštím kole rovněž vítězný tým z ČVUT.

Druhé utkání s jednoznačným průběhem v režii hráčů z ČVUT, kteří už v první půli vedli 3:0. V druhé půli dokončili kanonádu dalšími čtyřmi góly. Snížení přišlo v předposlední minutě, když jediný gól zdrávky vstřelil Bláha.

„Vyhráli jsme 7:1, co k tomu víc říct, je to obrovská euforie. Jsem hrdý na celý svůj tým za to, jak jsme to zvládli. Chtěl bych poděkovat vedení týmů a soutěže za to, jak to celé zorganizovalo, moc jsem si to užil,“ řekl po zápase kapitán ČVUT Jan Svoboda.

Radim Hlubočec, který je kapitánem VŠZ, byl i přes nepříznivý výsledek po utkání spokojený. „Jako první zápas to bylo takové seznamovací. Viděli jsme se po dlouhé době, takže jsme nadšení, že jsme se potkali. Mohli jsme si zahrát, udělat něco pro naše tělo. Soupeř i my máme radost, takže jsme spokojení. Doufáme, že to do dalších zápasů bude jen lepší. Bojovali jsme, ale chtělo by to, aby nám více držela fyzička, která postupně odešla. Věříme, že už body přijdou, chce to  jen lehčího soupeře (smích),“ sdělil v pozápasovém rozhovoru.

VŠE - UK 3:4 (3:3)

Branky: 2. Hloušek (Valášek), 5. Sýkora (Valášek), 6. Hloušek (Šluták) - 3. Kubů (Ploc), 10. Hucek (Kubů), 23. Kubů (Ploc), 42. Hucek Rozhodčí: Cichra - Laštovička

VŠE: Homolka - Lovás, Hloušek, Sýkora, Valášek, Šluták, Valín

UK: Zvoníček - Hucek, Mareš, Štědrý, Janko, Kubů, Březina, Ploc, Hanuš

VŠZ - ČVUT 1:7 (0:3)

Branky: 49. Bláha (Novák) - 5. Hadraba (Bartoníček), 23. Hadraba (Bartoníček), 25. Matěj (Juřík), 35. Bartoníček (Tarr), 39. Znak (Matěj), 43. Matěj (Znak), 46. Juřík (Svoboda)  Rozhodčí: Cichra - Laštovička

VŠZ: Abrahám - Novák, Skučko, Karnet, Hluboček, Balaščák, Horňák, Folprecht, Vyskočil, Bláha, Hassan

ČVUT: Znak (Jeřábek) - Matěj, Kulík, Juřík, Bělovský, Hadraba, Bartoníček, Kovář, Kalafut, Tarr, Svoboda

Autor: Martin Boška