25. 5. 2020

Není lehké najít termín kvalifikace, uvědomuje si Neumann

Minulý týden FIFA informovala své členské země o odložení Mistrovství světa 2020 ve futsalu, které měla hosti od září do října Litva. Šampionát se uskuteční, ale o rok později.

Trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann podobný scénář očekával: „Myslím, že to bylo dané k situaci, která ve světě panuje. Nebylo jiné řešení.“

Český tým ještě čeká baráž s Chorvatskem. Ohledně termínu je hodně nejasno. Někdo mluví o podzimu, jiný o zimě 2021. „Není lehké najít termín v situaci, kdy se posunují všechny sportovní události,“ uvědomoval si Neumann a řekl, kdy by jemu vyhovovalo hrát: „Je mi celkem jedno, kdy bude určen termín odehrání baráže. Jen aby to bylo určeno co nejdříve, už vzhledem k naší termínové listině. Věřím, že se dobře připravíme na jakékoliv období.“

Koronavirus může, ale i nemusí zahýbat VARTA futsal ligou. Což by pochopitelně ovlivnilo i reprezentační počínání. „Neznám situaci majitelů a partnerů jednotlivých klubů. Budou tu odvětví, na které se koronavirus podepíše. Každopádně nastane situace, kdy se zejména do sportu peníze nebudou shánět lehce. I tak věřím, že se to na kvalitě naší ligy moc nepromítne,“ uvedl trenér národního mužstva.

Neumann přiznal, že se s reprezentanty v kontaktu. „Voláme si, píšeme si, zda jsme zdraví. Je to zvláštní situace. Všichni se udržují nějak doma v kondici. Moc se toho dělat nedá. Snad se teď situace zlepší a všichni si konečně zahrajeme alespoň venku. Společnou akci v létě zatím nechystáme. Nevíme vůbec, jak se pandemie bude vyvíjet a s tím je spojeno vše, včetně programu reprezentace. Jakmile budeme vědět termíny a bude opět uvolněné cestování, pak na to budeme reagovat,“ dodal.

Foto: Ivana Hošková