Úvod zápasu patřil Chrudimi, ale její šance pochytal skvělý Gerčák. Sparta udeřila z ničeho nic v 5. minutě, kdy se po zemi trefil Wilde. ERA-PACK měl nadále tlak, ale hosté měli famózního brankáře, který chytil i nemožné. A tak přišel trest. Ve 14. minutě se ze střední vzdálenosti prosadil sparťan Grbeša - 0:2. O minutu později vstřelil třetí gól Sparty znovu Wilde a s Chrudimí bylo hodně zle.

Jenže Pražané hráli pod hrozbou šestého faulu. Nejprve v 18. minutě snížil ranou pod břevno Bagatini a pak dostal možnost desítky domácí Éverton, ovšem svou střelu otřel jen o tyč.

Po přestávce Chrudim stupňovala tlak. Koudelka dokonce snížil na rozdíl jedné branky, ale Sparta záhy znovu dokázala odskočit na dva góly, když se po individuální akci prosadil Novak. Závěr základní hrací doby nabídl skvělé drama. ERA-PACK konečně zúročil tlak a dvěma rychlými góly za sebou vyrovnal na 4:4. Radovali se Bagatini, Éverton a celá vyprodaná hala.

Zápas šel do prodloužení a ve druhé části domácí definitivně rozhodli po trefách Slováčka a Koudelky.

Rozhovor s Tomášem Koudelkou (CHR)

Rozhovor s Tomášm Drahovským (ACS)

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 6:4pp (1:3,3:1 - 0:0,2:0)

Branky: 18. Bagatini, 29. Koudelka, 37. Bagatini, 37. Éverton, 47. Slováček, 48. Koudelka – 5. Wilde, 14. Grbeša, 15. Wilde, 30. Novak.
Stav série: 1:1.

2. zápas semifinále play off VARTA futsal ligy: ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha (2.5.2019)