19. 6. 2017

Neumann před odletem: Čína a Malajsie jsou kvalitní soupeři

Futsalisté české reprezentace se v pondělí sejdou na Kladně. Druhý den je čeká odlet na turnaj do Číny, kde se kromě domácího celku střetnou s Malajsií a Anglií. Rozhovor nám poskytl trenér Tomáš Neumann.

Tomáši, čeká vás dlouhý let a časový posun. Jak jste na to připraveni?

To bude asi největší problém. Na cestě strávíme třicet dva hodin. Každý hráč to bude vnímat jinak. Těžko můžeme předvídat, jak se s tím kluci vypořádají. Budeme to muset nějak zvládnout.

Utkáte se zajímavými soupeři. Proti Anglii budete favoritem, ale co víte o Číně a Malajsii?

Čína je snad páté mužstvo asijské části. To bude velmi těžký soupeř. Do čínského futsalu navíc putují velké peníze. Snaží se posunout velmi rychle nahoru. Půjde o kvalitního soupeře. To samé platí o Malajsii. Všechny tyto asijské státy mají dlouhodobě brazilské nebo španělské trenéry. Není to žádná Afrika. Zápasy s Malajsií a Čínou budou velmi kvalitní.

Kde vidíte přínos pro tým na tomto turnaji?

Půjde o zkušenosti. Budeme se porovnávat s různými styly. Jelikož jsme dřív jezdili pravidelně na turnaj do Brazílie, kde jsme se setkávali s jihoamerickými týmy, pak jsme ty zkušenosti dokázali prodat na jiných akcích. Chceme nabrat zkušenosti a poznat nové herní styly.

Je vaším cílem turnaj v Číně vyhrát?

Vždy chceme zvítězit. Do Číny jedeme vyhrát. Pokusíme se o to, i když to nebude jednoduché, protože vyhrát bude chtít každý soupeř.

Budete se nějak turnajem v Číně připravovat na zářijovou baráž o EURO 2018?

Budeme hledat optimální varianty. Budeme zkoušet různě čtyřky. Vyzkoušíme nové herní varianty. Jednou z věcí je příprava na baráž.

V nominace je nováček Michal Štrajt z Plzně. Čím si on vysloužil účast na reprezentační akci?

Je to hráč, kterého v národním týmu nemáme. Je to levák a výborný střelec. Jde o jednoho z mála futsalistů, který když kopne do balonu, tak ví, kam mu to letí. My tyto hráče hledáme. Mám určitě věci, které bych chtěl s Michalem vyzkoušet a někam ho posunout.

Program českých futsalistů

Pondělí 19. června – sraz na Kladně
Úterý 20. června – odlet do Číny
Čtvrtek 22. června – ČR vs. Malajsie (15:30)
Sobota 24. června – ČR vs. Anglie (15:30)
Neděle 25. června – ČR vs. Čína (19:30)
Úterý 27. června – přílet do Prahy