13. 9. 2021

Neumann si pochvaloval první krok na mistrovství světa

První zápas české futsalové reprezentace na Mistrovství světa 2021 v Litvě zhodnotil kouč Tomáš Neumann. Jeho tým porazil Panamu 5:1.

Tomáši, jak hodnotíte první zápas s Panamou, úvodní desetiminutovka byla fantastická…

Myslím, že prvních deset minut jsme hráli to, co jsme chtěli, co jsme si řekli a na co jsme se připravovali. Soupeře jsme měli dobře přečteného, nechtěli jsme ho mít dlouho na balonu a byli jsme aktivní. Díky tomu jsme získávali míče a chodili do šancí. Z toho pramenily i góly. Pak jsme ale ve třetí části první půle vypadli ze hry, byli jsme spokojení s výsledkem a zbytečně jsme posadili soupeře na koně. Nakonec jsme byli rádi, že jsme ještě neinkasovali ještě v první půli.

Mohl jste nasadit všechny hráče, včetně náhradního brankáře Gerčáka. Splnilo utkání očekávání z tohoto hlediska?

Potěšilo mě, že do hry mohli naskočit všichni hráči včetně všech náhradníků. Mohli si vyzkoušet atmosféru mistrovství světa. V druhé půli jsme zápas kontrolovali a jsem moc rád, že jsme první krok do turnaje udělali správně.

Michal Seidler vstřelil hattrick a dorovnal historicky nejlepšího střelce Martina Dlouhého. Je to pro něj důležitý vstup do turnaje?

Pro něj je tohle nejdůležitější. Pokud chceme na turnaji uspět, tak potřebujeme někoho, komu to tam bude padat. A Jumbovi (pozn. Michal Seidler) nebylo dlouho přáno. Já jsem s ním mluvil a říkal jsem mu, ať je trpělivý a maká. Zkoušeli jsme různá zakončení. Tohle je pro něj odměna, dnes dal hattrick a já si myslím, že to u něj určitě není konečné číslo.

Ve čtvrtek vás čeká Brazílie, půjdete do zápasu po takové výhře s lépe nastavenou hlavou? Je o to větší šance uspět?

Na Brazílii by tento výkon nestačil, budeme muset hodně přidat, ale samozřejmě to pro nás bude obrovský svátek si s Brazílií zahrát. S nimi nehrajete každý den. Je to největší favorit mistrovství světa. My se s nimi ale budeme chtít porvat o slušný výsledek a uvidíme, na co náš výkon bude stačit.

Ulevilo se i vám? Přece jenom to napětí před prvním zápasem muselo být velké…

Po vítězství se vždy uleví. Já jsem spokojený s prvními patnácti minutami, které nám ukázaly, že pokud k zápasům budeme takto přistupovat, tak můžeme uspět.

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal
Foto: Ivana Hošková