1. 4. 2018

O výhru nad Švédskem přišly Češky sedm vteřin před koncem

Futsalisty České republiky odehrály premiérové utkání proti Švédkám. Na jejich palubovce remizovaly v nedělním přípravném utkání 2:2.

Trenér Karel Krakovčík musel závěrečnou minutu vydýchat, než se do hodnocení zápasu pustil: „Švédky měly futsalovou premiéru, ale samozřejmě jsme měli respekt ze švédského fotbalu, odkud se futsalistky rekrutují. Co si budeme povídat, ženský švédský fotbal je jeden z nejlepších na světě.“

Byla tedy otázka, jak se Češi Švédkám vyrovnají svou futsalovostí. Utkání mělo navíc fantastickou atmosféru. „Holky možná atmosféra svazovala. Naše hráčky byly z nástupu zaskočené, což se projevilo v prvních deseti minutách hry, i když jsme byli více na balonu. Když nastoupila druhá švédská čtyřka, kterou tvořily menší hráčky brazilské národnosti, tak jsme měli problémy. Měli velice kvalitní futsalistky a jednu hráčku z reprezentačního fotbalu,“ upozornil Krakovčík.

Jeho futsalistky se však v 16. minutě ujaly vedení, když se prosadila ze standardky Stanjurová. Po přestávce přidala druhý gól Koplíková, ale soupeřky po nešťastné teči snížily. „Sedm vteřin před koncem jsme dostali nešťastný gól. Mohli jsme udržet balon, ale neudrželi jsme. Závěr jsme nezvládli,“ litoval český trenér a dodal: „Objektivně mohu říct, že Švédky překvapily svou kvalitou. Utkání bylo vyrovnané a skončilo zaslouženě remízou.“  

Švédsko – Česká republika 2:2 (0:1)

Branky: 32. Miskulin, 40. Chamoun - 16. Stanjurová, 27. Koplíková.

Sestava Švédska: Olsson (Gustavsson) – Hedstad, Hjelm, Lindqvist, Lundblad – Elia, Kogsta, Tivemo, Chamoun, Aguilar, Poli, Alfredsson, Lundman, Vaseghpanah, Jansson, Miskulin.

Sestava ČR: Kuglerová (Pospíšilová) – Kupilíková, Odehnalová, Soquessa, Koplíková – Brázdová, Hýlová, Ondrášková, Waszutová, Danihelková, Stanjurová, Svobodová, Soušková, Břenková. Trenér Karel Krakovčík.