10. 2. 2020

O záchranu před kamerami ČT! Uvidíme znovu vyhecovaný souboj?

Další televizní zápas má na programu VARTA futsal liga v pondělí. Nejzbach Vysoké Mýto hostí českolipské Démony. Výhra za tři body bude mít pro oba celky cenu zlata. Dívejte se od 19.30 hodin na ČT Sport.

Démoni i Nejzbach jsou v totožné situaci. Oba celky mají po patnácti zápasech pouhých dvanáct bodů. Jsou tedy dva body od předposledního místa zaručující sestup do 2. ligy futsalu. Zároveň ale mají oba mančafty blízko do play off. Českolipští jsou osmí a Vysokomýtští devátí.

Jejich první vzájemný zápas sezony nabídl mnoho emocí a vášní. Nejzbach vyhrál na půdě soupeře 3:2, když Lukáš Merkl dvakrát skóroval a jednou nahrával. Po utkání byl dodatečně dle videa potrestán Jaroslav Kubát za porušení pravidel během přerušené hry. Bojovná nálada panuje i na straně hrajícího trenéra Vysokého Mýta Miroslava Semeráda, který během sezony odešel právě z České Lípy.

Ohlasy k utkání

Lukáš Merkl, hráč Nejzbachu: "V pondělí nás čeká další domácí zápas, navíc s týmem, který má stejně bodů jako my, takže nic jiného než tři body nebereme! Po blamáži doma s Budějovicemi jsme si nějaké věci vyjasnili a věřím, že se zase vrátíme k naší jednoduché a tvrdé hře. Nejzbach hraje v televizi, to znamená, že nás čeká svátek futsalu, a proto zvu všechny nadšence k televizním obrazovkám a hlavně do naší Nejzbach garáže!"

Karel Kruliš, trenér Démonů: "V pondělí nás čeká velmi těžké utkání. Pevně věřím, že se na něj nachystáme dobře. Jsme na tom stejně bodově jako soupeř, tak si myslím, že to bude opět vyrovnané utkání a rozhodovat budou maličkosti."