14. 2. 2020

Odehnal je s losem spokojený, ale sílu Ukrajiny zná

Česká ženská futsalová reprezentace zná od čtvrtka soupeřky do zářijové kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy 2021 ve futsalu žen. Co na soupeře říká trenér týmu Michal Odehnal?

"S losem, jako takovým, jsme spokojeni. Destinaci, kde se bude hrát, bychom si přáli jinou, ale soupeře, a to je důležitější, jsme dostali dobré. V tomto ohledu jsme spokojeni," narážel Michal Odehnal na hostitelství Ukrajiny.
 
Právě domácí celek bude nejtvrdší oříšek. "Ukrajinu jsem viděl na vlastní oči v lednu ve třech zápasech a musím před nimi smeknout. Mají opravdu velice silný tým a prezentují se velice kvalitní hrou. Což potvrzuje i fakt, že se kvalifikovali mezi čtyři země, které hrály poslední ME," připomněl Odehnal.
 
Další dva týmy by měly být kvalitativně na podobné úrovni jako Češky - Finsko a vítěz z předkola ze skupiny, kde je Kazachstán, Belgie a Gibraltar.

"Mrzí mě, že s Ukrajinou hrajeme hned první zápas," řekl Odehnal a dodal: "Ale určitě se chceme připravit co nejlépe a v kvalifikaci udělat maximum. Samozřejmě se chceme poprat o jedno postupové místo, což bude těžké, ale v žádném případě ne nemožné."