2. 2. 2023

OHLASY: Kadaň očekává atraktivní bitvu s Bohemians

2. Futsal liga pokračuje další porcí zápasů v pátek a v neděli. Na východě pokračuje nadstavba. Přečtěte si, co řekli aktéři zápasů. 

FC Betis Kadaň - Bohemians Praha 1905 (PÁ 19:30)

Marian Gorol (trenér Kadaně): "Proti Bohemians, a vůbec do konce soutěže, nastoupíme v citelném oslabení. Zkušenosti Kaidla a body Hrdinky bude těžké nahradit. Na druhou stranu je to výzva pro ostatní hráče se do týmu probojovat. Zápasy s Bohemians byly vždy kvalitní, vyrovnané a hrané ve velkém tempu, ne jinak tomu bude i nyní. Získali jsme letos plný počet bodů, ale ještě nemůžeme říct, že jsme druhou ligu udrželi. Je potřeba hrát stejným způsobem. Soustředit se na obranu a odevzdat maximum. Věřím, že zlepšená hra a výsledky nám vrátí fanoušky do ochozů. S nimi se hraje vždy lépe."

Jaroslav Pytloun (trenér Bohemians): "Minulý rok v divizi byla v Kadani skvělá atmosféra a naše utkání bylo ozdobou ročníku. I nyní očekávám parádní futsal se skvělou kulisou. Kadaň se v posledních utkáních zvedá a bude tak nepříjemným soupeřem. Musíme si dát pozor především na talentovaného Schreinera, který nám v každém zápase zatápěl. My se budeme soustředit jako doposud na aktivní a ofenzivní futsal. Pokud uspějeme, odpoutáme se od boje o záchranu a naopak ještě můžeme zahájit stíhací jízdu na pozice zaručující medailová umístění. Utkání ale musíme zvládnout především v našich hlavách."

FC Jerigo 1994 Plzeň - FK Kladno (PÁ 20:00)

Jiří Pechr (kouč Jeriga): "Rozhodně chceme Kladno porazit, chceme se totiž dostat do horní poloviny tabulky a bez domácích výher to nezvládneme."

Žabinští Vlci Brno - FC Baník Ostrava (PÁ 20:00)

Michal Letzel (předseda ŽV): "Zápas s ostravským Baníkem bude s největší pravděpodobností vyrovnaný a k úspěchu povede pouze stoprocentní výkon a nasazení. Případný bodový zisk z tohoto duelu nás může výrazně přiblížit k celkovému vítězství v soutěži a každý ví, jak těžké mohou být poslední kroky."

Morgan Commando Teplice - FK Boca Chotěboř (PÁ 20:30)

Antonín veselý (trenér MGC): "Pořád máme poměrně rozsáhlou marodku, ale tým je dostatečně široký a kvalitní na to, abychom dokázali s Chotěboří vyhrát. Bude to těžký zápas, ale věříme si a určitě budeme chtít využít domácího prostředí a zvítězit."

Helas Brno B - FC Tango Hodonín (NE 18:30)

Roman Pyrochta (trenér Helasu Brno B): "Ve druhém kole nadstavby očekáváme opět těžké utkání. Tentokrát na naši palubovku přijede Tango, které bude minimálně mírným favoritem vzhledem k postavení v tabulce i dosavadním vzájemným zápasům. My se pokusíme zlepšit náš výkon oproti minulému kolu, které nám hlavně výsledkově vůbec nevyšlo."

Jiří Štěrba (předseda Tanga): "Po prohře na Baníku jedeme na Helas a zase se nám sype sestava. Tak to tam holt nějak odkopeme, výsledek je nepodstatný, jelikož nic neřeší, ostatně jako celá nadstavba."

TJ FC Dalmach Turnov - FC Malibu Mladá Boleslav (NE 19:00)

Jakub Maryška (hráč FC Malibu): "Čekají nás poslední tři utkání a jelikož se chceme umístit na medailových příčkách, tak musíme v neděli na palubovce Turnova zvítězit. Pokud předvedeme výkon jako doma s Teplicemi, tak se nebojím, že bychom v Turnově neuspěli. Všechno závisí jen na nás, ale vím, že v Turnově nás nečeká nic jednoduchého. Diváci poženou domácí dopředu a ty nám nenechají volný metr palubovky, která se řadí mezi ty nejmenší v soutěži."

FTZS Liberec B - FC Baník Chomutov (NE 19:30)

Jakub Šorsák (trenér FTZS): "Očekávám od nás razantně jiný přístup k zápasu, než tomu bylo v posledním zápase. Bez nasazení a obětavosti to nepůjde. Čeká nás opět silný soupeř, který se rve o čelo tabulky. Pro mě osobně to je znovu specifický zápas."

Michal Nový (předseda FC Baník Chomutov): "Po týdnu, kdy jsme měli volný los, nás čeká další zápas na hostující palubovce, a to v Liberci. Tím, že Teplice opět ztratily body, tak jsme se na prvním místě trochu osamostatnili, ale ještě zdaleka nic není hotové a do Liberce pojedeme vybojovat další tři důležité body! Ovšem nás nečeká vůbec nic jednoduchého, FTZS má výbornou koncepci od mládeže a nadstandardní mladíky. Pokud navážeme na druhý poločas s Jerigem, věřím, že tři body poputují do Chomutova."