11. 1. 2022

Ohlasy po hracím víkendu ve druhé lize. Gerčák mluvil o tragédii

2. Futsal liga má za sebou třinácté kolo na západě a jedenácté na východě. Přečtěte si, co po utkání řekli samotní aktéři. 

Absolut Černý Dub - FC Jerigo 1994 Plzeň 6:5 (1:2)

Petr Pasecký (futsalista Absolutu): ''Těžké utkání, které jsme si sami komplikovali v prvním poločase, kdy jsme byli vlažní a soupeř nás trestal z brejkových situací. Ve druhém poločase to od nás byl zlepšený výkon, i přesto nás soupeř opět trestal, ale nakonec jsme dokázali utkání slepenými góly otočit a nakonec urvat tři body. Všichni hráči podali bojovný a týmový výkon a ukázali, že i přes nepříznivý vývoj zápasu se dokážeme semknout a zvládnout to. Za to jim patří pochvala. Soupeři přejeme hodně štěstí v dalších utkáních.''

TJ FC Dalmach Turnov - FC Malibu Mladá Boleslav 1:5 (1:1)

Michal Bílek (trenér Malibu): "Čekal nás hned na začátku roku těžký zápas v podobě derby na půdě Turnova. Jsem rád, že jsme zvítězili a předvedli dominantní výkon. Domácí jsme, až na pár výjimek, do ničeho nepustili. Věřím, že na tento výkon navážeme v důležitém utkání proti Wizards. Do Turnova přijelo několik desítek našich fanoušků, čehož si vážíme, protože vytvořili vskutku domácí atmosféru."

Wizards DDM Praha 10 - FK Kladno 3:4 (2:2)

Jan Kopřiva (vedoucí Wizards): "Skvěle rozehrané utkání, kdy jsme vedli 2:0, jsme nedokázali do poločasu proti Kladnu udržet. Měli jsme skvělý vstup do druhé půle a dali na 3:2, ale prostě nás srážejí individuální chyby a v boji o záchranu to bolí dvojnásob. Pořád máme osud ve vlastní moci, máme odložená dvě utkání. Musíme prostě začít bodovat s konkurenty v tabulce."
________________________________

FC Baník Ostrava - SK Amor Kloboučky Vyškov 3:3 (2:3)

Karel Murín (trenér Baníku): "Z výsledku máme smíšené pocity. Chtěli jsme vyhrát, ale vzhledem k tomu, že soupeř měl v závěru přímý kop těsně za šestkou, tak nám nezbývá než se s remízou smířit. Za mě rozhodl závěr prvního poločasu, kdy jsme inkasovali dva zbytečné góly. Ve druhém poločase jsme chtěli výsledek otočit, ale přes herní převahu se nám nepodařilo si vytvořit brankové příležitosti a jen jsme srovnali. Začíná se projevovat to, že hrajeme třetí zápasy a hráči už se znají."

Vladimír Štrublík (trenér Vyškova): „Utkání s Baníkem skončilo pode mě zaslouženou remízou, kdy ani jeden tým nebude s bodem spokojený, protože to do tabulky neřeší vůbec nic. My jsme předvedli bojovný a týmový výkon, ale koncovka nás pohřbila. Určitě bylo vidět zlepšení, ale do ideálu to má stále daleko. Šance byly na obou stranách, takže bod musíme brát. Bohužel jsme se ve druhé půlce začali věnovat víc rozhodčím, než by bylo zapotřebí a to nás dost rozhodilo. Už se těším na čtvrtý zápas s Baníkem v našem prostředí.“

FC Atraps Modřice - FC Tango Hodonín 2:11 (1:3)

Zdeněk Pekárek (předseda Atrapsu): Tango vyhrálo zaslouženě, bylo po celý zápas aktivnější. Zápas se zlomil ve druhém poločase díky čtyřem rychlým gólům během čtyř minut. Hodonín odskočil a bylo po utkání. Soupeři gratulujeme k vítězství."

Jiří Štěrba (předseda Tanga Hodonín): "Tango vyhrálo v Modřicích zaslouženě. Dvacet jedna minut se domácí drželi na dostřel, především díky naší mizerné koncovce. Od jejich kontaktního gólu se to ale obrátilo o sto osmdesát stupňů a začalo tam padat všechno."

SKUP Olomouc - 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 6:4 (2:1)

Martin Janečka (hrající trenér Olomouce): "Zvládli jsme těžké utkání, ve kterém jsme podali velmi kvalitní výkon. Dodržovali jsme to, co jsme si před zápase řekli. Je však trošku škoda, že jsme neproměnili velké množství šancí, které jsme si vytvořili. Hostující gólman Libor Gerčák, který ještě pár měsíců zpátky chytal reprezentační utkání proti Brazílii na MS, zachytal opravdu neskutečně. Nakonec bylo ze zápasu drama, které jsme si i přes menší nervy v závěru utkání užili. Jsem velice rád, že naše předvedená hra začíná splňovat potřebné parametry a troufl bych si říct, že pokud takto budeme bojovat až do konce soutěže, můžeme pomýšlet na ty nejvyšší příčky ve 2. Futsal lize východ. Rád bych také pochválil kluky za zodpovědný výkon s nasazením a poděkoval všem fanouškům, kteří zavítali do univerzitní haly."

Libor Gerčák (brankář Nejzbachu): "Zápas s Olomoucí nejde hodnotit jinak, než jako tragédii."

Foto: FB Absolut Černý Dub