16. 9. 2021

Okresní přebor futsalu pokračoval druhými podzimními turnaji – 11.9.2021

V plánu byly dva turnaje a jeden samostatný zápas na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov a Bohdalice v parku. Třetí turnaj plánovaný do SA Marefy byl z větší části odložen, zůstal jeden zápas přesunutý do Vyškova.

Ve Vyškově se hrál jeden zápas přesunutý ze SA Marefy, v němž se utkaly vyškovské týmy City a Orli. Prvně jmenovaný tým přesvědčivě zvítězil a jeho gólman si navíc připsal čisté konto. Hlavním tahákem na druhém hřišti byl turnaj zahajovaný soubojem Lazoru a Amoru, tj. loňský stříbrný tým a úřadující okresní přeborník. Navíc v posledních několika letech Amor prohrává velmi málo zápasů, no a když k tomu dojde, tak je většinou soupeřem Lazor. Téměř celý zápas probíhal v duchu posledních let. Lazor byl aktivnější, důslednější a úspěšnější v gólovém zakončování akcí. Naopak Amoru jako by něco chybělo, přestože tentokrát měl sestavu dobrou. Již po dvou hracích dnech se tabulka neobvykle zamotala a ve zbytku sezóny nebude o drama nouze.

Na turnaji v Bohdalicích byl favoritem hostující Mouřínov, který před týdnem zaskočil Amor, ale domácí Kozlany výrazně posílily sestavu a najednou se hrály vyrovnané partie. Hned ta první to potvrdila, první poločas sice vyšel lépe hostům, ale ve druhém se zrodilo překvapivé vítězství domácího týmu. Druhý zápas mezi hostujícími týmy byl také větší část zápasu vyrovnaný ve hře i ve skóre, ale závěr se zvrtnul ve střelnici Mouřínova. Třetí zápas byl vyrovnaný až do konce. Fifák měl sice mírně navrch, ale závěr se srovnal a hosté byly šťastnějším týmem se třemi body. Domácím se nepodařilo zopakovat překvapení z prvního zápasu.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrál jen tým Lazor Vyškov.

Výsledky zápasů, tabulku a následující kolo naleznete na

https://futsal.fotbal.cz/futsal/homepage/100?competitionId=O1A

Střelce branek naleznete na

https://futsal.fotbal.cz/futsal/homepage/shooters/100?competitionId=O1A