Futsalisté Olympiku Mělník mohli již jistý postup do Chance futsal ligy oslavit ve svém domovském městě. Novou mělnickou halu otevřeli hladkou výhrou 6:1 nad Chotěboří. Olympici od začátku neponechali nic náhodě a po poločase vedli už 4:0. Boca se dočkala čestného zásahu až v závěru duelu z desetimetrového kopu.

Hodně sledovaný byl samozřejmě boj o druhé místo. Všechny trumfy v rukách měli hráči Zlého snu Liberec, kterým stačila k jistotě jakákoliv výhra nad Kladnem. A celek od Ještědu svůj úkol s přehledem splnil, když Středočechy sfoukl výsledkem 8:1. Hosté se soupeřem drželi krok celou první půli, ale po přestávce už Zlej se(n) dominoval a soupeře sestřelil hned sedmi zásahy. Liberečtí tak ve své nováčkovské sezóně dosáhli velkého úspěchu.

Plzeňskému Jerigu už nebylo tedy nic platné ani vítězství 6:4 na půdě mladoboleslavského Malibu. Jerigo vedlo v průběhu druhé půle, i díky skvěle hrajícímu Janu Šebkovi (3+2) už o šest gólů, ale poté polevilo a Růžovky při power-play mocně dotahovaly. Na to, aby vybojovali alespoň bod, už však neměli domácí čas. Plzeňští tedy končí třetí, a byť byl v souboji o stříbro úspěšnější Liberec, mohou být i v západočeské metropoli s premiérovým ročníkem ve 2. lize velmi spokojeni.

Neskutečnou přestřelku nabídlo severočeské derby mezi Chomutovem a posledním ústeckým Combixem. Baník nakonec potvrdil roli favorita a rozloučil se se sezónou výhrou 12:11. Domácí přitom vedli ještě dvě minuty před koncem 12:7, ale závěr úplně vypustili a moc nechybělo, aby Ústečtí srovnali. Hned šesti góly se blýskl chomutovský tahoun Petr Nový, který byl nakonec s 63 kanadskými body druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže a s 33 nahrávkami dokonce nejlepším asistentem.

Další vysokou porážkou se se sezónou i s 2. ligou rozloučili futsalisté Kadaně, kteří prohráli s Jabloncem, který přitom přicestoval v hodně oslabené sestavě, 6:13. Domácí tak potvrdili, že závěr sezóny dohrávali v rozkladu. Naopak u Nisy mohou slavit konec velmi dobrého ročníku, byť loňské třetí místo neobhájili. Jablonečtí se mohou chlubit i nejproduktivnějším hráčem soutěže, kterým se stal se 65 body Petr Mečíř, jenž s 50 zásahy suverénně opanoval také tabulku střelců.

Netradičně v Edenu si v posledním kole zahráli pražští Wizards. Těm pobyt v hale Slávie evidentně svědčil, což potvrdili vysokým vítězstvím 8:1 nad Hradištěm. Také poslední ze čtveřice nováčků tak druholigovou příslušnost suverénně uhájil, když v konečné tabulce obsadil sedmé místo. HERD se po porážce propadl právě za Wizardy a skončil celkově osmý.

Výsledky 22. kola 2. ligy-západ:

Olympik Mělník - Boca Chotěboř 6:1 (4:0)
Branky: 7. Malák (Surmaj), 11. Němec (Surmaj), 14. Babovák (Cabadaj), 18. Němec (Surmaj), 23. Šup, 34. Šup – 37. 10 m kop

Zlej se(n) Liberec - FK Kladno 8:1 (1:1)

Malibu Ml. Boleslav - Jerigo Plzeň 4:6 (0:5)
Branky: 28. Polanka (Maňas), 31. Boško (Matouš), 37. Kohnhäuser (Boško), 39. Javůrek (Maňas) – 3. Šebek (Lenk), 11. Pekník (Šebek), 14. Šebek (Pekník), 16. Šebek (Pekník), 18. Vitouš (Šebek), 26. Pekník (Vitouš)

Baník Chomutov - Combix Ústí n/L 12:11 (4:1)
Branky: 12. Kopta (Nový), 12. Klíma (Süssmilch), 13. Nový (Süssmilch), 15. Farář (Šlachta), 26. Boček, 28. Nový (Süssmilch), 34. Boček (Nový), 34. Nový (Boček), 37. Nový (Boček), 37. Nový (Šlachta), 38. Nový, 39. Kopta (Nový) – 11. Čisár (Cibrich), 24. Horvát (Petr), 27. Čisár (Stukheil), 28. Valta, 32. Lédl, 36. Lácha, 38. Čisár, 39. Cibrik, 40. Lácha (Stukheil), 40. Stukheil (Valta), 40. Valta (Lácha)

Betis Kadaň - GMM Jablonec 6:13 (1:5)

Wizards Praha - HERD Hradiště 8:1 (4:0)

zdroj: eFutsal.cz