12. 3. 2018

Ostravská VŠB je vítězem II. ligy a prvním finalistou Superpoháru

Po pátečním posledním kole II. ligy východ je jasné, že se mistrem stala VŠB Ostrava. Letos je navíc tým z východu pořadatelem finále Superpoháru II. lig.

„Poskládali jsme výborný mančaft, který po celou sezonu podával kvalitní výkony. Máme v týmu i bývalé reprezentanty v juniorských fotbalových reprezentací či odchovance Baníku,“ řekl předseda klubu Martin Kapsa.

V historii si už VŠB zahrála i nejvyšší soutěž. Zda ji bude hrát také od září 2018, zatím není jasné. „Po vítězství v lize mají hráči chuť hrát nejvyšší soutěž. Zjistíme si možnosti a co všechno první liga obnáší. Pak se definitivně rozhodneme. Ještě čas máme,“ řekl Kapsa.

Jeho tým si premiérově zahraje finále Superpoháru II. lig. Jde o třetí ročník prestižního souboje vítězů obou skupin. Pořadatelství se každý rok mezi západem a východem střídá. Letos připadlo právě na východ. Hrát se bude 6. dubna od 20 hodin v ostravské hale VŠB.

„Vypadá to, že soupeřem bude Liberec,“ usmíval se Martin Kapsa, který se na zápas těší: „Těším se na porovnání se soupeřem, a že dostaneme medaile za vítězství druhé ligy východ. V zápase určitě dostanou prostor všichni hráči ze soupisky. Utkání je pro ně za odměnu.“

Zdali bude ostravským soupeře opravdu FT Zlej Sen Liberec, si musíme ještě chvíli počkat. Jedno je však jasné. Po dvou triumfech Jeseníka budeme znát nového vítěze Superpoháru.