14. 5. 2018

Parádní obrat proti Grónsku. Jednadvacítka končí druhá

Česká futsalová reprezentace do 21 let dokázala porazit v pondělním utkání Grónsko 6:5. Díky poslednímu zápasu na turnaji 4CUP v Hodoníně skončila na celkovém druhém místě.

Češi po první půli vedli 3:2, ale na začátku druhé udeřil soupeř. Gróňané třemi góly výsledek zvrátili a vedli 5:3. Jenže Češi se nepoložili a v rozmezí 35. až 38. minuty třemi góly rozhodli o svém vítězství!

„Nerad chválím, ale musím před kluky smeknout,“ prohlásil trenér reprezentace Marek Kopecký. Přitom má v týmu několik hráčů z nadějné generace U19. „Ve všech třech zápasech kluci předvedli maximum a hráli vyrovnané zápasy s daleko staršími soupeři. I s Grónskem nás nepříznivý stav nepoložil a dokázali jsme výsledek obrátit,“ žasl kouč U21.

V přípravě se lvíčata zaměřila také na power play s brankářem Němcem, a právě český brankář dal z této akce úvodní gól zápasu. V závěru pak power play pomohla Čechům otočit skóre. „Věděli jsme, že Grónsko bude mít fyzicky navrch a bude důraznější. Pomáhali jsme si proto s brankářem v poli. Hrál velmi dobře a díky tomu, že jsme hosty dokázali zatlačit, tak jsme výsledek otočili,“ uvedl Marek Kopecký.

Hráči ročníku 2000 jsou velmi silní a na každé akci úspěšní. Roste nám další generace výjimečných hráčů? „Jako důležité vidím, že s těmito kluky máme skoro každý měsíc akci. Dříve jsme se scházeli jednou za čtvrt roku. Nyní jsme pohromadě a je to znát. Kluci plní pokyny a věci, které trénují, dokážou je přenést do hry. Taktické pokyny nám tak nezapadnou, jen jim je vždy připomeneme,“ pochvaloval si Kopecký.

Grónsko – Česká republika U21 5:6 (2:3)

Branky a nahrávky: 6. Jensen, 20. Jensen (Reimer), 21. Jensen, 22. Jensen, 29. Berthelesen – 5. Němec (Šarközy), 5. Šarközy, 17. Buchta (Šarközy), 35. Künstner (Šarközy), 36. Blahuta (Zajíček), 38. Zajíček (Šarközy).
Grónsko: Mikaelsen – Fleischer, Ezekiaassn, Thorleifsen, Zeeb, Jensen, Berthelsen, Reimer, Broberg, Reimer, Hermann, Rosing, Kreitzmann, Lund.
Česká republika U21: Němec (Hůla) – Zajíček, Buchta, Klíma, Blahuta, Sznapka, Hájek, Šarközy, Künstner, Doležal, Sita. Trenér Marek Kopecký.

Konečné pořadí turnaje

Pořadí Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1.  Univerzitní tým ČR 3 3 0 0 19:5 9
2.  Česká republika U21 3 2 0 1 12:10 6
3.  Grónsko 3 1 0 2 12:12 3
4.  Univerzitní tým Slovenska 3 0 0 3 2:18 0