6. 3. 2020

Páteční VARTA futsal liga: Mělník s Nejzbachem o všechno

Dvacáté kolo nabídné další tři zápasy v pátek večer a my budeme zvědaví, jakým směrem se ubírá sestupová tajenka. V klíčovém utkání totiž hostí Mělník soupeře z Vysokého Mýta. Démoni potřebují vyhrát severočeské derby s Libercem.

Pátek 20:00 | FK ERA-PACK Chrudim - SK Dynamo PCO České Budějovice

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „V pátek chceme odvést další dobrý výkon a získat další tři body k udržení vedení v tabulce základní části. Tvrdě pracujeme na našem vývoji a každý zápas přináší utvrzení naší práce v tréninkových cyklech.“

Michal Mašát, hráč Dynama: „Čeká nás velmi těžký soupeř. I přesto budeme brát utkání jako zkoušku před důležitými zápasy v posledních dvou kolech. Alespoň si otestujeme kvalitu naší obranné fáze. Nemáme co ztratit."

První letošní zápas: 7:1
Historická bilance: 1-0-0, skóre 7:1

Pátek 20:30 | SK Olympik Mělník - 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Pro oba týmy to bude dá se říct existenční utkání, rozdáme si to v přímém souboji o udržení v lize. Když zvítězíme tak budeme mít na devadesát devět procent zajištěnou záchranu. Očekávám hodně bojovné utkání, což je Vysokému Mýtu vlastní. My se jim v tomhle musíme vyrovnat a přidat navrh naši herní kvalitu. Hrajeme doma, přijde nás, doufám, podpořit plná hala, a i to nám snad pomůže, aby zůstaly tři body a záchrana na Mělníku."

Miroslav Semerád, trenér Nejzbachu: „Pokud chceme pro Nejzbach udržet první ligu, nezbývá nám nic jiného než vyhrát. Pro obě mužstva to bude těžké utkání, o kterém rozhodne momentální forma a charakter hráčů."

První letošní zápas: 4:3
Historická bilance: 2-0-7, skóre 31:44

Pátek 20:30 | FC Démoni Česká Lípa - FTZS Liberec

Karel Kruliš, trenér Démonů: „V pátek nás čeká zápas o všechno. Nic víc než tři body nebereme. Po výbuchu v Budějovicích jsme si vše vyřikali a pevně věřím, že zapas zvládneme."

Aleš Benek, hrající trenér Liberce: „Každý zápas s Lípou má vlastní náboj a v těchto utkáních nepadá moc branek. Čekám velice vyrovnaný boj o každý metr palubovky. Já věřím našemu živelnému stylu, který bude vycházet ze zabezpečené obrany. Podle nadcházejícího losu a tabulkové postavení máme o motivaci postaráno. Lípa má silný a zkušený tým. Je to pro ně také velmi důležité utkání. My musíme být maximálně koncentrovaní. K vítězství nás může posunout pouze poctivost a disciplína. Pokud vyhrajeme, tak je velká šance, že si v Liberci zahrajeme play off. Všichni se na derby těšíme a do Lípy jedeme vyhrát."

První letošní zápas: 2:3
Historická bilance: 1-0-2, skóre 7:11
Živě: YouTube