8. 3. 2023

Pavel Drozd: Před baráží je dobře, že jsme dali pět branek

Chrudimský futsalista Pavel Drozd si po asistenci bratra Davida připsal šestnáctý gól v reprezentaci. Svou trefou zvyšoval ve středu v Bosně na 4:1. Český tým po výhře 5:1 postoupil do baráže.

Pavle, výsledek 5:1 je jednoznačný, ale co byste řekl k začátku utkání, kdy se soupeř dostal do vedení a trochu vás trápil?

Museli vyhrát alespoň o dva góly, proto na nás od začátku vlétli. My jsme s tím trochu počítali, ale tlak byl celkem velký. Oni mají navíc dobře vypilovanou hru s gólmanem. Opticky to asi vypadalo, že mají tlak, ale my jsme hráli to, co jsme potřebovali a neustále jsme se snažili držet postupový výsledek ve svých rukách. Pak už jim myslím došly síly a my jsme začali být více produktivní a zápas jsme v závěru relativně v poklidu zvládli.

Za stavu 2:1 jste byli najednou důraznější a všude dřív, přišla ta pravá energie do zápasu?

Začátek se nám sice tolik nepovedl, ale pak jak přicházely naše branky, tak rostla i naše síla a odvaha. To s tím určitě souvisí. Nakonec jsme vedli, Bosna musela dát čím dál víc branek, aby postoupila, takže oni měli nohy těžší a těžší, hrálo se nám o dost lépe.

S bratrem Davidem jste měli dost šancí, dařilo se vám, byli jste za snahu odměnění vzájemnou spoluprací a gólem. Co byste mi k páté brance řekl?

My jsme měli hodně šancí, bylo to ze secvičených akcí, se kterými jsme počítali. Gól paradoxně přišel z nějakého odraženého míče, šli jsme s bráchou sami na gólmana, dostal jsem přihrávku a bylo to na mne, jestli to prostřelím. Zaplaťpánbůh se to povedlo.

Dnes jste byli úplně jiný tým než proti Arménii. Jak moc se vám hrálo lépe?

Možná, že na to měla vliv naše forma. Už jsme kompletnější a také rozehranější. I to mohlo mít vliv. Ale naše výsledky s Arménií to neomlouvá, oba zápasy jsme měli odehrát mnohem lépe.

Teď vás čeká baráž, půjdete do ní po takovém výsledku s větším sebevědomím?

Určitě je to lepší, než kdybychom proti Bosně nějak ubránili výsledek na remízu. Takhle víme, že už zase umíme dávat góly. Nečeká nás tam žádný lehký soupeř, bude potřeba nastřílet branky. Je dobře, že jsme jich dali pět.

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal
Foto: Ivana Hošková 

Futsal: Bosna a Hercegovina vs. Česko 1:5 (8.3.2023), foto Ivana Hošková