19. 6. 2017

Petra Divišová: Každý rok je mistrovství náročnější

Futsalistky Slavie Sokol Vysočany opět na plzeňském MČR žen ve futsalu dominovaly a posedmé v řadě se staly mistryněmi republiky.

„Každý rok je mistrovství náročnější. Finálové turnaje se zvedají. Plzeň měla kvalitní kádr i trenéry. Je to znát. Po taktické stránce se vyspělost týmů opravdu každým rokem zvedá,“ uznala Petra Divišová po zisku sedmého titulu.

Slávistka z Vysočan navíc vyhrála s jedenácti góly nelepší střelkyni turnaje. „Na tohle vůbec nehraji,“ usmála se Divišová, „pro mě je úspěch být na bedně, a když se povede první místo, tak je to nejúžasnější pocit.“

Samotné mistrovství republiky projely Vysočany jako nůž máslem. „Složitější byly první zápasy. Začátek turnaje je o tom, že se hledáme. Zkoušíme balon a zvykáme si na povrch. Chceme se sehrát. Pro nás je dobře, že se hrálo dva dny. Sehráváme se čím dál více,“ řekla kapitánka Slavie.

Co bude příští rok, to Divišová neví, ale na futsal rozhodně nezanevře. „Všechno je vzhledem k mému věku náročnější. Nemohu dopředu plánovat. Futsal mě stále baví, ráda se přijedu za rok podívat, ale nevím, zda budu hrát,“ dodala Petra Divišová.