20. 4. 2021

Play off odstartovalo. Slavia zaskočila Spartu na jejím hřišti. I díky Karpiakovi

Play off 2021 1. FUTSAL ligy začalo v úterý večer třemi čtvrtfinálovými zápasy. Podle očekávání se hrál nejvyrovnanější duel v UNYP aréně, kde Slavii stačil k zisku prvního bodu jediný gól.

Hrdinou zápasu na Spartě se stal jednoznačně slávistický gólman Marek Karpiak. Působil jistě a byl posledním článkem výborné slávistické defenzívy. Taktika trenérovi Fričovi vyšla. V zápase padl jediný gól, o který se těsně před přestávkou postaral slávista Ševčík po akci Křemena. Brankář Karpiak mohl svůj výkon podtrhnout při power play soupeře, ale nastřelil dvakrát tyč. Jeho tým to ale mrzet nemuselo. Vyhrál 1:0 a stejným výsledkem se ujal vedení v sérii.

Naopak bohaté utkání na góly bylo k vidění v Chrudimi. Domácí celek potvrdil roli favorita a porazil FTZS Liberec vysoko 11:2. O osudu zápasu bylo rozhodnuto již po přestávce, kdy Východočeši vedli 7:0. Hosté snížili dvěma góly až v samotném závěru střetnutí. Hattrick nastřílel domácí futsalista Yuri. První bod v sérii tak získal favorit.

Helas znovu ukázal, jak umí být pro Teplice nepříjemným soupeřem v play off. Brňané cestovali do Chomutova přes celou republiku, což se zřejmě projevilo na začátku utkání. Už v 10. minutě vedl Svarog 3:0. Jenže to bylo od "domácích" vše. Šarközy do přestávky snížil na 1:3 a po přestávce se trefil z trestného kopu David Cupák. Rozdíl jedné branky nakonec vydržel i přes brněnskou power play a Tepličtí zvítězili v prvním souboji těsně 3:2