15. 5. 2016

Plážový fotbal pořádá akci se záštitou BSWW

Do Prahy míří poprvé v historii akce pod záštitou celosvětové organizace plážové kopané BSWW. Půjde o tři přátelské dvojzápasy české reprezentace a závěrečný turnaj ve stylu Evropské ligy, které se uskuteční pod názvem Středoevropský pohár.

"Pořádat evropský turnaj v České republice je jedním slovem paráda. Stále se snažíme vylepšovat pozici českého plážáku v konkurenci evropských top týmů a toto je další krůček k hlavním akcím ve světovém měřítku," říká předseda Jan Dámec.

Do Čech postupně přijedou Maďarsko, Německo a Slovensko. Složení finálového turnaje zatím není definitivně určeno. "I když naše představa o soupeřích byla z počátku malinko jiná, jsme nakonec velmi spokojení. Myslím si, že národní tým bude mít skvělou přípravu a představí se domácím fanouškům proti kvalitním soupeřům," zve Dámec všechny příznivce plážové kopané a připomíná, že na tuzemské scéně se doposud čeští reprezentanti představili jen v rámci nejvyšší soutěže Superligy ve svých klubech. Teď tedy bude k vidění celý tým pohromadě.

Mužstva soupeřů by měla Čechům zaručit kvalitní přípravu na Evropskou ligu a kvalifikaci MS. Navíc půjde o důležité body. "Díky záštitě BSWW budou jednotlivé zápasy a finálový turnaj bodovány do celoročního žebříčku. V případě dobrých výsledků se tedy můžeme posunout výše a v následujících letech být nasazováni v kvalifikacích z druhého koše," upřesňuje šéf českého plážáku.

Aktuálně jsou Češi v žebříčku na 39. místě ve světě a 16. v Evropě. 

Soupeři ČR ve Středoevropském poháru

Maďarsko: 19. na světě a 7. v Evropě
Německo: 28. na světě a 10. v Evropě
Slovensko: 77. na světě a 25. v Evropě


První utkání Středoevropského poháru, v němž se střetnou ČR a Maďarsko, se bude hrát v pátek 20. května od 18 hodin v Beach Ládví. Odveta v sobotu od 11 hodin tamtéž. Vstup na obě utkání je zdarma a fanoušci si navíc mohou sami vyzkoušet plážový fotbal na tréninkovém hřišti.

S Německem se bude hrát ve sportovním areálu na Korábě 4. - 5. 6., v sobotu od 18 hodin a v neděli od 11 hodin. Se Slovenskem 18. - 19. 6. ve Žlutých lázních při akci EURO 2016 a součástí bude i turnaj pro veřejnost. 

Informace o utkání a další zajímavosti najdete na www.plazovakopana.cz.