Úvodní dvacetiminutovka patřila hostujícímu celku. Plzeň se nemohla v zápase chytit. Několik šancí si vytvořila, ale Slovinci byli mnohem nebezpečnější. Západočeši navíc hráli pod hrozbou šestého faulu, který přišel 34 vteřin před přestávkou. Seidler dokonce fauloval Čujece v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Čeh. Poločas tedy Dobovec vyhrál 1:0.

Po deseti minutách druhé půle se Plzeň dopracovala k vyrovnání. Ránu Lukáše Rešetára tečoval do vlastní Novak – 1:1. Jenže Dobovec rázem odpověděl po standardní situaci: Čeh připravil míč pro skórujícího Turka. V závěru začala Plzeň riskovat. Čtyři minuty před koncem sice zvýšil na 3:1 střelou do prázdné brány Čeh, ale pak přišel strhující závěr domácích. Holý nejprve snížil na rozdíl jedné branky. Vrchol přišel dvě vteřiny před koncem, kdy Rešetár trefil tyč Puškarovy brány.

O postupu Plzně se rozhodne až v sobotu. Tým trenéra Marka Kopeckého musí porazit stoprocentní Barcelonu. Zápas bude sledovat plná hala.

SK Plzeň – FK Dobovec 2:3 (0:1)

Branky: 30. vlastní Novak, 39. Holý (Vnuk) - 20. Čeh (pen.), 30. Turk (Čeh), 36. Čeh. Rozhodčí: Kadykov (RUS) - Velikanová (RUS). ŽK: Seidler (PLZ) – Morina (trenér DOB), Duščak (DOB). Diváci: 725.
Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rešetár, Buchta, Vnuk, Holý – Kozár, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner. Trenér Marek Kopecký.
Dobovec: Puškar (Peček) – Čujec, Čeh, Turk, Novak – Matošević, Mordej, U. Kotnik, Duščak, Gorinšek, Cesarec, T. Kotnik. Trenér Kujtim Morina.