29. 8. 2019

Plzeňské derby! Jerigo narazí ve finále krajského poháru na Interobal

Futsalisté Jeriga Plzeň postoupili do krajského finále poháru SFČR aniž by se dotkli balonu. Havana Club Domažlice, celek z krajského přeboru, totiž semifinále zkontumoval.

Tím pádem se v souboji o osmifinále utkají (opět) s Interobalem Plzeň. Hrát se bude již v úterý od 21:15 v hale SH Lokomotiva 3. Jerigo loni prohrálo 0:2 góly Lukáše Rešetára a Jana Havla. Soupeř na jaře nenavázal na bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále podlehl potřetí za poslední čtyři roky Slavii. Proti sešívaným nevyhrál ani jeden zápas.

Co se týče změn v kádru Interobalu, tak po dvou letech došlo ke změně na lavičce, kdy Davida Friče nahradil bývalý český reprezentant Marek Kopecký. V mužstvu už není Zdeněk Sláma, rekordman v počtu startů za národní tým, či Jan Křemen. Oba se upsali Slavii. Pikantní je, že Slavie přijede do Plzně hned při prvním domácím zápase Interobalu v této sezoně.

Radek Lobo provedl i změny směrem dovnitř. Tomáš Vnuk se vrátil na západ Čech po hostování ve Spartě. Tam pomohl k ligovému titulu a sesazení Chrudimi. Často nastupoval v první čtyřce se Michalem Seidlerem, Tomášem Drahovským a Davidem Cupákem. Že Interobal chce i v nové sezoně sázet pouze na české a slovenské hráče, potvrdil příchod šestadvacetiletého slovenského reprezentanta Martina Zdráhala. Ten hraje za národní tým již šest let.

Uvidíme tedy, jestli i s dvojicí Tomáš Vnuk – Martin Zdráhal vyrukuje Interobal na Jerigo. Naposledy nastoupil v plné síle a nenechal žádnou ze svých hvězd odpočívat, ačkoliv tou dobou zažíval anglický týden (ligové utkání v pátek – ve středu pohár – ligové utkání v pátek). Je velice pravděpodobné, že duel bude možné sledovat pouze v hale.

zdroj: fcjerigo.cz