27. 10. 2018

Po dvou prohrách junioři zabrali a porazili Francii

Česká futsalová reprezentace do 19 let zvládla třetí utkání na Ostrava Cupu, když v sobotu porazila Francii 2:0.

Třetí utkání čekal Čechy výběr Francie, se kterou se vždy jedná o zajímavé utkání plné emocí. „Podařil se nám vstup do utkání, kdy precizně zahraný rohový kop umístil mezi tři tyče Sita. Oproti prvním dvěma utkáním jsme zvolili jinou taktiku a hráli jsme ze zatažené obrany. Kluci dnes nastoupili do utkání s odhodláním získat tři body a herně napravit naše dosavadní vystoupení,“ oddychl si trenér Martin Brůna. V utkání se domácím vraceli v některých pasážích herní prvky, kterými by se měli prezentovat. Utkání bylo dramatické až do úplného závěru, kdy nejprve Slepčík zvýšil české vedení na 2:0 a poté hráči zvládli a precizně odbránili i pětiminutovou power play soupeře.

„Dnes musím kluky pochválit za přístup a bojovnost. Od taktické porady bylo již na hráčích vidět odhodlání a chuť dnešní utkání zvládnout. Francie přijela opět s velmi dobře technicky vyspělými hráči. Jejich přednosti jsme byly po celou dobu utkání schopni eliminovat naším stoprocentním nasazením a chutí do hry,“ líčil Brůna a pokračoval v hodnocení: „I když jsme neměli velké množství šancí, byli jsme produktivní a dokázali utkání výsledkově zvládnout. Hráči dnes nechali na hřišti velké množství sil, ale věřím, že na poslední utkání na turnaji se dobře připravíme.“

Francie – Česká republika 0:2 (0:1)

Branky: 2. Sita, 34. Slepčík.
Sestava ČR: Žežulka (Lecjaks) – Slepčík, Špička, Zajíček, Buchta, Balog, Blahuta, Demeter, Vokulič, Sita, Šklarskyj. Trenér Martin Brůna.