30. 6. 2022

Po hořkosladké sezoně chceme hrát opět nahoře, říká Ploc z Bohemians

Nakonec to vyšlo. První sezona futsalových Bohemians skončila úspěchem. Klokani z druhého místa postoupili do 2. Futsal ligy západ. V rozhovoru s majitelem, manažerem a hráčem Bohemians Davidem Plocem se dozvíte, jaká byla cesta do druhé nejvyšší soutěže, nebo jaké má Bohemians cíle do premiérové druholigové sezony.

Davide, jak vás zastihla zpráva o dodatečném postupu do druhé futsalové ligy?

My jsme to tušili již předem, protože jsme do předposledního zápasu s rezervou FTZS šli s tím, že vítěz postoupí do druhé ligy. Bylo nám ale také řečeno, že by měly postoupit oba týmy. To byla prvotní zpráva. Přesto jsme zápas chtěli zvládnout, to se nám ale nepovedlo.

Po zápase nás ale oslovil pan Chaloupka s panem Chybou, zda máme zájem postoupit, a jelikož jsme před sezonou vyslovili tento cíl, tak jsme neváhali. U nás je to specifická situace, protože hned od první sezony působíme na poloprofesionální bázi. Máme partnery a určité finanční závazky. Potřebovali jsme si partnery udržet a nebylo otázkou, jestli jít nahoru, nebo ne.

Jaké bylo hodnocení první sezóny v divizní soutěži?

Sezonu jsme nazvali hořkosladkou. Byla to první sezona a nikdo nevěděl, co od nás očekávat. Vznikli jsme v podstatě z ničeho nic. Na samotném projektu jsme ale pracovali přes rok. Věděli jsme, že hráči, které si vybíráme do týmu, jsou více než kvalitní, abychom s nimi hned první rok hráli o postup do vyšší soutěže.

Bohemka přichází s jasným dlouhodobým cílem. Chceme pomoct českému futsalu. Nebojíme se dávat prostor mladým hráčům, kteří by v týmech jako je Slavia, Sparta apod. tolik šancí nedostávali. Složili jsme velice mladé mužstvo. Občas byla patrná výkonnostní nevyrovnanost, přesto byla snaha vyhrát divizi. V posezonních rozhovorech s hráči jsme si jasně řekli, že výsledkově se sezona úplně nevydařila.

Budete pokračovat v podobně nastolené cestě s mladými hráči i ve druhé lize?

Jsme extrémně ambiciózní a budeme v podobné linii pokračovat i příští rok. Nechceme na tom nic měnit. Do futsalu vkládáme množství peněz, a zároveň i hodně času. Zejména do formování mladých hráčů. Aktuální tým má naší důvěru, i když je velice mladý. Věříme, že do čtyř pěti let až tým takticky a psychicky vyzraje, tak bychom měli patřit z našeho pohledu k nejlepším týmům, co tady v Česku jsou.

Jak to bude s kádrem na novou sezonu, už máte vyhlédnuté posily?

Do druholigové sezony pracujeme na posílení kádru. Posily také v létě představíme na našich sociálních sítích. Jedná se o jeden velký futsalový talent a o dva spíše zkušenější hráče, na kterých mladý tým budeme chtít stavět.

Kdy Bohemians začínají přípravu a jak bude vypadat?

Letní příprava našeho týmu začíná již 18. července, i když druholigová soutěž startuje až na konci září. Na přípravě s námi spolupracují dva kondiční trenéři. Do konce července máme dva týdny čistě suchou přípravu - budeme nabírat fyzičku, dynamiku, výbušnost apod. Začátkem srpna se již přesuneme do haly. Poté nás čekají také dva zápasy pražské části Poháru SFČR a nějaká přípravná utkání, která jsou výhradně s prvoligovými kluby.

Na jaké prvoligové kluby v přípravě se mohou fanoušci Bohemians těšit?

V srpnu zavítáme do Liberce, kde se porovnáme s A-týmem FTZS Liberec. V září nás čeká zápas s Démony Česká Lípa.

Jaký cíl si dává Bohemians do premiérové sezony ve druhé lize?

Půjdeme od utkání k utkání. Naším tajným cílem je hrát od začátku nahoře v tabulce a při nejlepším se rvát o postup. Všechno se to ale bude odvíjet od toho, jaké posily ještě uděláme a jak se nám povede příprava. Z mého pohledu ani jeden z nováčků, co postoupili z divize, nebude hrát na spodku tabulky (pozn. red. Bohemians, Kadaň a FTZS Liberec B).

Martin Kameník