15. 9. 2018

Po porážce s Finskem skončily Češky v kvalifikaci třetí

Česká ženská futsalová reprezentace zakončila kvalifikační skupinu o postup na EURO porážkou. V sobotu podlehla na portugalské půdě Finsku 2:6 a hráčky trenéra Karla Krakovčíka skončily na třetí, nepostupové, pozici.

Zápas rozhodovaly maličkosti a drobnosti, přesně jak trenér Karel Krakovčík předpovídal. Jeho mužstvo prý paradoxně podalo nejlepší výkon na turnaji. „Holky odvedly maximum a hrály svůj nejlepší futsal na turnaji. Nevyvarovaly se však individuálních chyb při standardních situacích Finek. Holky jsme připravovali, ale jakmile jedna z nich v našem systému situaci vypustí, nastane problém,“ litoval kouč.

Statistiky sice jasně vyzněly pro český tým, ale výhru mají Finky. „Ve druhé půli jsme dál hráli nátlakovou hru. Dali jsme gól, pak i tyčku a vzápětí jsme inkasovali z brejků dva rychlé góly. Navíc jsme dostali červenou kartu. Pořád jsme však měli šance a tlak,“ upozornil Karel Krakovčík, který dodal: „Holky se nemusí stydět za výkon, ale naše koncovka byla bez efektu. Některé holky se prostě nepotkaly s top formou.“

Celý turnaj vyhrály suverénně domácí Portugalky, které získaly plný počet bodů a postoupily na EURO.

Finsko – Česká republika 6:2 (2:0)

Branky: 5. a 9. Setälä, 30. Hannula, 30. Juntikka, 34. vlastní Odehnalová, 36. Tjeder – 25. a 37. Hýlová. ČK: 33. Soušková (ČR).
Finsko: Lepikonmäki (Ropanen) – Setälä, Juntikka, Kykkänen, Hannula – Pöyry, Hiukka, Keränen, Tjeder, Jokisalo, Sutinen.
Česká republika: Kuglerová (Vacíková) – Honková, Odehnalová, Koplíková, Soušková – Břenková, Hýlová, Bulavová, Stanjurová, Svobodová, Plzáková. Trenér Karel Krakovčík.