22. 7. 2022

Po výhře nad Izraelem Češky pokračují v turnaji

České akademické futsalistky zvládly páteční zápas o poslední místo. Díky výhře 4:2 nad Izraelem si zahrají o konečné 5. až 8. místo. V sobotu se střetnou s Ukrajinou. 

České futsalistky nastoupily do zápasu bez zraněné Kabourkové. Poprvé v turnaji se dostaly do vedení v 10. minutě, kdy otevřela skóre Kubicová, jenže Izraelky do přestávky vyrovnaly. Zápas se rozhodl okolo 30. minuty, kdy Češky vstřelily tři branky. Postupně se trefily Furiková, Skálová a podruhé v utkání Kubicová. Na české výhře už nic nezměnila ani závěrečná branka soupeřek.

Ohlas trenéra Michala Odehnala: "Po opatrném začátku jsme převzali iniciativu a snažili se celoplošně napadat a zvýšit počet střel. Po zásluze jsme šli do vedení a dále byli lepším týmem. Soupeři se podařilo před poločasem vyrovnat po nedůsledném bránění. V kabině jsme si řekli, jak budeme hrát a za druhý poločas musíme všechny hráčky pochválit. Dnešní výkon byl velice dobrý a věřím, že na něj navážeme i v zítřejším utkání s Ukrajinou."

Česko - Izrael 4:2 (1:1)

Branky ČR: 10. Kubicová, 29. Furiková, 30. Skálová, 33. Kubicová.
Česko: Bubelová, Marešová - Chlumová, Furiková, Jůzlová, Kotalová, Kubicová, Otrubová, Petrašová, Skálová, Šimicová, Šímová. Trenér Michal Odehnal.