9. 5. 2018

Podle Martina Brůny je akademický tým velmi silný

Česká futsalová reprezentace akademiků odehraje o víkendu a v pondělí svůj první letošní turnaj. Představí se na 4CUP v Hodoníně. Tým trenéra Martina Brůny by měl být favoritem. Přečtěte si rozhovor s ním.

Martine, co říkáš na složení akademické futsalové reprezentace?

Po převzetí akademické futsalové reprezentace, kterou povedeme s Markem Kopeckým, jsem měl trochu obavy, zda bude po úspěšném tažení na minulém MS dostatek kvalitních hráčů, se kterými budeme moci pracovat. Ukázalo se, že to byly zbytečné obavy, protože z širší nominace, ze které budeme vybírat konečnou nominaci pro MS, je celkem sedm hráčů v kádru A týmu reprezentace České republiky a tyto hráče doplňují velice kvalitní futsalisté z první a druhé ligy. Kádr je podle mě velice kvalitní.

Jak moc se ještě může tým před mistrovstvím světa změnit?

V širší nominaci jsou ještě hráči, kteří mohou do finální nominace zasáhnout. Například Tomáš Vnuk je v současné době zraněný, ale věřím, že do kempu před MS bude v pořádku. Přeci jen se jedná o nejproduktivnějšího hráče základní části první ligy, který by měl být oporou pro nadcházející MS. Dále bude záležet na zdravotním stavu a rozpoložení jednotlivých hráčů, protože kapacita pro konečnou nominaci je omezena a my máme na výběr z osmnácti kvalitních hráčů.

Mužstvo obhajuje bronz. Je to pro tebe osobně velký závazek?

Pro mě, stejně jako pro celý realizační tým, je účast na MS hlavně obrovskou výzvou. Bude se jednat o naši největší akci v tomto roce a my se budeme rvát o co nejlepší umístění. Bronz z minulého MS byl velkým úspěchem a jen těžko se bude překonávat. Uvidíme, jakou kvalitu budou mít jednotlivé státy na MS v Kazachstánu. Věřím v sílu našich hráčů, kteří však pro velký úspěch musí dát ze sebe to nejlepší ve prospěch kolektivu.

Na kom bude hra postavená? V týmu je několik hráčů z VARTA ligy i reprezentace.

Myslím si, že výrazných jednotlivců máme v týmu hodně, proto bude spíše obtížné tyto individuality poskládat v kompaktní celek. Nicméně, pokud máte v týmu bratry Drozdovi, hráče mistrovské Chrudimi, kteří hrají Ligu mistrů, Tomáše Vnuka, nejproduktivnějšího hráče ligy a další reprezentanty jako Křemena, Hrdinu, Vavreka a Černého, nemusíme hru stavět na individualitách, spíše utvořit z individualit spolupracující a plně kompaktní tým. To bude hlavní úkol před MS. 

V Hodoníně se utkáte se slovenskými akademiky, Grónskem a naší jednadvacítkou. Jste favoritem turnaje?

Při pohledu na nominaci si myslím, že ano. Většina hráčů by měla být hladová, protože do Kazachstánu odletí pouze třináct hráčů včetně brankářů, a tím pádem již nyní závisí na každém hráči, jak svou šanci na palubovce využije.   

Měli jste soustředění, nyní turnaj. Co vás ještě před srpnovým vrcholem čeká?

Budeme ještě jednat o případném soustředění, ale pravděpodobnější varianta bude ta, že se sejdeme na prodloužený kemp před MS, kde budeme pracovat na herním systému a sehrávání jednotlivých čtyřek pro úvodní utkání v Kazachstánu.

Nominace českých akademiků
Informace k turnaji