21. 4. 2021

Pohár Otakara Mesteka. Ten první obdrží Plzeň

Nejde o žádnou novinku, pokud se nebudeme bavit čistě o pojmenování. Pohár Otakara Mesteka je nově přejmenovaná anketa pro vítězný tým po základní části 1. FUTSAL ligy.

Tuto trofej získávaly týmy po zavedení play off v nejvyšší soutěži. Nejvíce se s ní „mazlili“ hráči Chrudimi, kteří ji vyhráli hned desetkrát. Ale jejími držiteli jsou i Teplice, Ecoinvestment Praha, Jistebník, Vysoké Mýto, Frenštát pod Radhoštěm a nově i Plzeň.

Právě Západočeši obdrží pohár ve středu před svým prvním zápasem play off přímo z rukou Otakara Mesteka. Končícího dlouholetého předsedy Svazu futsalu ČR. „S prvotní myšlenkou přišel Tomáš Vejr z marketingu. S PR komisí jsme pak vše doladili a první, komu jsme nápad řekli, byl pochopitelně Otakar Mestek. Nápadem byl dojatý, ale zároveň skromně dodal, že na tom netrvá. My na tom ale trvali a jsme rádi, že Výkonný výbor SFČR jednohlasně tuto změnu schválil,“ popsal proces vzniku PR manažer SFČR Michal Pavlík a dodal: „Předseda odvedl více jak dvacet let ve své funkci obrovské množství práce. U lidí je velmi oblíbený a tuto poctu si stoprocentně zaslouží.“ PR komise zvažuje do budoucna i přejmenování dalších futsalových anket.

Od letošního roku tedy klub za vítězství po základní části 1. FUTSAL ligy obdrží Pohár Otakara Mesteka. Sám garant souhlasil, že bude každý rok trofej předávat. „Jsem velmi poctěn. Opravdu. Kolegové mě touto myšlenkou vážně zaskočili. Moc děkuji za důvěru a rád budu pohár předávat těm nejlepším po základní části,“ vzkázal Otakar Mestek.