15. 6. 2017

Pořadatelé MČR žen chystají pro fanoušky i tombolu

V Plzni začne úderem sobotní deváté hodiny ranní Mistrovství České republiky ve futsalu žen. Víkendová akce začne sobotními zápasy v halách na Lokomotivě na Slavii. Finálová neděle startuje také v 9 hodin a finále je na programu od 14 hodin. Finálový den se hraje už pouze v hale na Lokomotivě.

Dva dny před startem mistrovství jsou pořadatelé připraveni. „Vypadá to, že máme vše pod kontrolou a vše je připravené. Mám trochu sevřený žaludek, jak to dopadne. Chceme, aby vše dopadlo, jak má. Těším se hodně na celý víkend a věřím, že půjde o úspěšné mistrovství,“ prohlásil hlavní organizátor Daniel Vomastek.

V Plzni jsou i loňští finalisté Slavia Vysočany či Démoni Česká Lípa. „Abych pravdu řekl, vůbec nemám představu, kdo by mohl vyhrát. Zažil jsem ženský futsal na Moravě, kde hrály dobře Nástěnky Brno. Silný bude i Baník Ostrava. Vysočany jsou obhájcem titulu a věřím, že i plzeňský tým promluví do konečného pořadí,“ řekl Vomastek.

Právě plzeňské futsalistky jsou v letošní sezoně nováčkem ženského futsalového světa a hned si zahrají MČR. „Krajský přebor vyhrály holky s jednou jedinou porážkou,“ zdůraznil plzeňský pořadatel, „nyní už se připravují dvakrát v týdnu. Nechtějí Plzni udělat ostudu.“

Podle Vomastka se fanoušci mohou těšit i na bohatou tombolu: „V tombole budou pěkné odměny pro diváky, kteří přijdou. Vstupné, které v neděli vybereme, dáme na charitativní projekt Futsal za život.“