První minuty patřily českému týmu, jenže v největší šanci Klíma ztroskotal na tyči. Rusové pak ukázali, jak se trestají chyby. Nejprve po rohu Čechů utekl Baluch a otevřel skóre utkání. V 10. minutě pak Rusové využili přečíslení a po zpětné přihrávce Epštejna se radoval Povarov.

Další českou šanci měl opět Klíma, ale v souboji s hostujícím brankářem dopadl stejně jako v prvním případě. V 16. minutě měl obrovskou šanci Křemen, který unikl ruské obraně, ale svůj obstřel brankáře otřel jen o tyč. Novákův pokus hlavou zase vytěsnil gólman Belčikov. Brankáře soupeře nepřekonal ani Křivánek, který to z trestného kopu zkoušel natřikrát. Jednou mu pomohl spoluhráč na brankové čáře.

Střeleckou smůlu Čechů protrhnul ve 24. minutě Klíma, který dorazil do prázdné brány odraženou ránu Křivánka od břevna – 1:2. O minutu později už bylo vyrovnáno. Šarközy se probil přes dva Rusy a tvrdou ranou nedal Belčikovi šanci – 2:2. Na hřišti bylo jen jedno mužstvo.

Češi měli šanci za šancí, jenže místo obratu skóre přišel znovu ruský úder. Ve 32. minutě se pěknou střelou prosadil Vinogradov. Necelé čtyři minuty před koncem utekly Rusové dva na jednoho a Denisov přesným zakončením k tyči zápas rozhodl - 2:4. Pátý gól vstřelil Vinogradov při české power play do prázdné brány.

Rozhovor s kapitánem Ivanem Šarközym

Rozhovor s trenérem Markem Kopeckým

U21: Česká republika – Rusko 2:5 (0:2)

Branky a nahrávky: 24. Klíma (Křivánek), 25. Šarközy - 8. Baluch, 10. Povarov (Epštejn), 32. Vinogradov, 37. Denisov (Ivanov), 38. Vinogradov.
Sestava ČR: Hůla (12. Žežulka) – Klíma, Zajíček, Buchta, Sznapka, Křivánek, Šarközy, Künstner, Novák, Křemen, Hájek. Trenér Marek Kopecký.

Futsal U21: Česká republika - Rusko (19. 12. 2018)