20. 8. 2018

Povedlo se. Češi jsou po výhře nad Běloruskem krok od čtvrtfinále

Čeští akademici zvládli v pondělí ráno důležité utkání v základní skupině mistrovství světa. V Kazachstánu porazili Bělorusko 3:1.

V utkání o všechno, tedy o naději na postup do čtvrtfinále, začaly oba týmy opatrně. „Byla vidět nervozita na obou stranách s ohledem na důležitost utkaní a v první desetiminutovce jsme viděli hodně nepřesností,“ začal s hodnocením zápasu jeden z trenérské dvojice Martin Brůna.

V zápase se ujali vedení Češi ve 14. minutě, kdy se trefil kapitán Černý, který se vrátil na palubovku v pravý čas. „Bohužel jsme vedení opět neudrželi, a i když jsme měli velkou šanci na zvýšení náskoku, skončil první poločas nerozhodně,“ líčil Brůna. Za Bělorusy vyrovnal v 17. minutě Slaliuk.

Celé utkání hrál český výběr aktivně na soupeřově polovině, avšak i druhá půle byla spíše bojem. Ve 28. minutě vrátil Čechům vedení David Drozd, jenže naši akademici měli již pět faulů. „Proto jsme začali bránit od půlky. Kluci koncentrovaně odbránili i power play a z brejku vstřelil Pavel Drozd třetí gól,“ radoval se český kouč.

„Jednalo se o spíše bojovné utkání se spoustou soubojů a bohužel celý zápas nezvládly dvě dámské rozhodčí, které zbytečně nechávaly vzplát emoce na obou stranách. Důležitý souboj jsme zvládli a nyní se připravíme na poslední utkaní ve skupině s Novým Zélandem,“ uzavřel hodnocení Martin Brůna.

Poslední zápas ve skupině odehraje český celek s Novým Zélandem. Zápase se hraje v úterý od 16:00 SEČ.

Česká republika – Bělorusko 3:1 (1:1)

Branky: 14. Černý, 28. D. Drozd, 39. P. Drozd – 17. Slaliuk.
Sestava ČR: Vavrek (Janečka) – Černý, Baran, Křemen, Kubát – Drozd D., Drozd P., Šipka, Mažári – Sop, Krajča, Kubelka, Jošt. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.